Андерлехт разгроми Сивасспор ,Спарта (Прага) победи с 3:1 Панатинайкос

Андерлехт разгроми Сивасспор ,Спарта (Прага) победи с 3:1 Панатинайкос Андерлехт направи за смях вицешампиона на Турция Сивасспор след като го разгроми с 5:0. Над всички беше авторът на две попадения Де Сутер. Той откри резултата в 17-ата минута и направи 4:0 през второто полувреме. Освен енго се разписаха звездата на тима Бусуфа, новото попълнение Томас Шател и Никос Фрутос в добавеното от рефера време.
Спарта (Прага) победи с 3:1 Панатинайкос и има всички шансове да се надява на краен успех след реванша в Атина. Въпреки скъпата си селекция, включваща звезди като Джибрил Сисе и Георгиос Карагунис, гърците бяха напълно надиграни от вицешампиона на Чехия. Французинът дори изпусна дузпа, която можеше да прати двубоя в друга посока.
Макаби Хайфа направи 0:0 като гост на казахстанския Актобе Ленто в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига и остави интригата за реванша в Израел.
Друг еврейски тим Бней Йехуда победи като домакин португалския Пасош Ферейра в първа среща от третия предварителен кръг на Лига Европа. Автор на попадението за домакините стана Атар в 55-ата минута.

АНДЕРЛЕХТ - СИВАССПОР 5:0 (3:0)
1:0 Де Сутер (17),2:0 Бусуфа (21),3:0 Шател (32),4:0 Де Сутер (76),5:0 Фрутос (90)

СПАРТА (ПРАГА) - ПАНАТИНАЙКОС 3:1 (2:0)
1:0 Холенда (26),2:0 Вачек (32),2:1 Салпигидис (66),3:1 Калуда (85)

<< върни се назад     29 юли 2009   01:29