Васлуй на Станислав Генчев продължава за Лига Европа, драма изхвърли Твенте на Ники Михайлов от ШЛ

Панатинайкос победи с 3:0 Спарта Прага, Залцбург изхвърли Динамо Загреб

Белгийският гранд Андерлехт загуби с 1:3 от турския клуб Сивасспор като гост в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Андерлехт обаче продължава напред, след като в първия мач разгроми противника си с 5:0.Българският вратар Николай Михайлов и неговият Твенте се провалиха в 95-ата минута срещу португалския Спортниг (Лисабон) в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионскта лига. Холандският тим завърши 1:1 със Спортинг, като автор на фаталното за Твенте изравнително попадение за португалците стана вратарят на тима Руи Патрисио. Домакините откриха резултата още във 2-ата минута чрез Дъглас. По този начин Твенте отпадна, след като първият мач завърши 0:0, като в него Михайлов спаси дузпа. Австрийският Залцбург постигна победа с 2:1 като гост на Динамо Загреб и продължава напред в надпреварата (в първата среща - 1:1). Панатинайкос победи с класическото 3:0 Спарта Прага, след като в първата среща загуби с 1:3 и продължава напред.

Българинът Станислав Генчев игра цели 8 минути като вратар на Васлуй в мача за Лига Европа срещу Омония Никозия, съобщи football24.bg. Румънският тим стигна до равенство 1:1 и след победа с 2:0 в първия мач се класира за плейофа преди групите на турнира. В 84-а минута изгониха вратаря на румънския тим Кучияк и никой не пожела да застане на вратата. В този момент като най-смел се показа българския футболист. Генчев навлече вратарската фланелка и изби с бокс един много опасен удар. Играч на домакините се ядоса и нокаутира българина малко по-късно. Преди да застане на вратата Станислав Генчев направи гола, с който Васлуй поведе с 1:0. Нашенецът нацели гредата от далечен фаул, след което Уеслей вкара топката във мрежата на домакините.

Шампионска Лига - квалификации

МАКАБИ (ХАЙФА) - АКТОБЕ 4:3
0:1 Аверченко 8,0:2 Чичулин 13,0:3 Хайрулин 15,1:3 Катан 26,2:3 Голса 34,3:3 Двалишвили 59,3:4 Двалишвили 62

СИВАСПОР - АНДЕРЛЕХТ 3:1
1:0 Мартин 12,2:0 Каманан 19-д,2:1 Ван Дам 34,3:1 Айдин 58

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ЗАЛЦБУРГ 1:2
0:1 Швенто 33,1:1 Пападопулос 47,1:2 Нелис 83

ТВЕНТЕ - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 1:1
1:0 Дъглас 2,1:1 Кайседо 90+5

ПАНАТИНАЙКОС - СЛАВИЯ (ПРАГА) 3:0
1:0 Сариеджи 45,2:0 Кацуранис 54,3:0 Салпингидис 90