Англия вече е в ЮАР,Германия и Русия с очаквани успехи

Международни - Квалификации Мондиал 2010

Англия удари звучен шамар на Хърватия и си осигури преждевременно класирана на Световното първенство в Южна Африка догодина. Момчетата на Фабио Капело триумфираха с 5:1 на “Уембли“ и си отмъстиха за загубата с 2:3 преди време, която ги остави извън Европейското.Начало на разгрома даде Франк Лампард от дузпа още в 7-ата минута. Само 10 по-късно Стивън Джерард удвои.
Германия и Русия продължават ожесточената си битка за първото място в квалификационна група “D“ за световното първенство следващата година.Германия разби аутсайдера Азербайджан с 4:0 като домакин, докато Сборная надигра Уелс с 3:1 като гост.Два гола за Бундестима реализира Мирослав Клозе, а по веднъж се разписаха Михаел Балак от дузпа, както и Лукаш Подолски.Русия победи Уелс с 3:1. Семшов изведе руснаците, но Колинс изравни. Игнашевич и Павлюченко обаче преклониха островитяните.Германия е с 22 точки, докато Русия има 21.
Холандия показа феър плей, след като постигна победа с 1:0 при гостуването си на Шотландия, въпреки че „лалетата” вече се класираха за световното и по този начин помогнаха на Норвегия да заеме второто място в групата и по този начин „викингите” почти сигурно ще играят на баражите. Единственият гол за Холандия в световната квалификация с Шотландия от група 9 отбеляза Елиа в 82-та минута. Дарко Тасевски започна като титуляр при загубата на Македония с 1:2 при гостуването на Норвегия. Домакините поведоха още във 2-та минута с гол на Хелстад, а в 25-та Джон Арне Рийзе удвои преднината за Норвегия. Тасевски бе заменен в 65-та минута от Алими, а Македония отбеляза почетния гол в мача в 79-та минута чрез Боян Грънчаров. Така Холандия завърши на първо място в групата с 24 точки, Норвегия остана на втора позиция с 10 точки и по-добра голова разлика от Шотландия. Македония завърши квалификациите със 7 точки, а на последното място в групата остана Исландия с 5 точки.
Португалия постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на тима на Унгария. Единственият гол в мача бе дело на Пепе, който се разписа още в десетата минута.
Дания не успя да надделее над тима на Албания в двубоя в Тирана, като срещата завърши наравно 1:1. Никлас Бендтнер откри в полза на "червения динамит" в 40-ата минута, но в 51-ата Ерьон Богдани изравни - 1:1.
Сърбия пропусна отличен шанс да си осигури класиране на световното първенство в ЮАР. Съседите не успяха да победят Франция и завършиха наравно 1:1 в квалификация от група 7.