Залцбург с победа над Лацио,Базел изненада Рома

Манолев с цял мач за ПСВ срещу Спарта (Прага)

Залцбург с победа над Лацио,Базел изненада Рома Лацио допусна нелепа загуба от тима на Ред Бул Залцбург с 1:2 в първи мач от Група "G" на Лига Европа. След скучното нулево първо полувреме, възпитаниците на Давиде Балардини откриха резултата чрез резервата Паскуале Фоджа.
Във втория мач от група „Е" на Лига Европа, където е и ЦСКА, швейцарският Базел изненада фаворита Рома и го победи с 2:0. През първата част Карлитос отбеляза за 1:0, а след почивката резервата Алмераеш реализира за втори път.
Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при равенството 2:2 като гост на Спарта (Прага). Двубоят бе от Група "K" на Лига Европа. Родният талант получи жълт картон в мача.
Любопитното бе, че и четирите попадения паднаха в последните 15-ина минути на двубоя.
В другата среща от Група "К" ЧФК Клуж победи с 2:0 ФК Копенхаген с попадения на Хуан Емануел Кулио в 53-ата минута и Ласина Траоре в 75-ата.
Галатасарай победи с 3:1 като гост в Гърция Панатинайкос в мач от Група "F" на Лига Европа.
В другата среща от групата Динамо (Букурещ) надделя с минималното 1:0 като гост на Щурм (Грац) с попадение на Габриел Тамаш в 81-ата минута.