Юнайтед срещу Сити 4:3, победа за Интер и хикс за Лацио

Манчестър Юнайтед измъкна инфарктно драматична победа с 4:3 срещу градския съперник от Сити в дербито на кръга на английската Висша Лига.Влезлият като резерва Майкъл Оуен вкара победния гол в 96-та минута, след като преди това Белъми бе изравнил за 3:3 в 90-та минута и "небесносините" Така отборът на Сър Алекс нанесе първо поражение на милиардерите от Сити, а с това им нанесе и тежък психологически удар.
С два гола на Диего Милито Интер взе трета поредна победа от началото на сезона в Серия "А". "Нерадзурите" успяха да обърнат Каляри до 2:1 като гости, след като губеха с 0:1 до 51-ата минута.
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 4:3
1:0 Руни 2,1:1 Бари 16,2:1 Флетчър 49,2:2 Белъми 51,3:2 Флетчър 80,3:3 Белъми 90,4:3 Оуен 96
Манчестър Юнайтед: Фостър, Евра, Видич, Фърдинанд, О'Шеа, Флетчър, Андерсон (93 Карик), Гигс, Парк (62 Валенсия), Бербатов (78 Оуен), Руни
Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Туре, Лескът, Бридж, Де Йонг (83 Петров), Бари, Айрлънд, Райт-Филипс, Тевес, Белами