Станислав Манолев и Валери Домовчийски взеха участие в Лига Европа

Резултати от срещите от втория кръг на турнира

Станислав Манолев. Футболистът игра цял мач при победата на ПСВ Айндховен с 1:0 над румънския Клуж в среща от група К. Николай Михайлов остана на резервната скамейка при нулевото равенство на Твенте срещу гостите от Стяуа в среща от група Н. Крум Бибишков не попадна в групата на гостите, а най-вероятно той ще напусне в съвсем скоро време отбора, тъй като е нежелан от треньора Михай Стойкица. Въпреки това равенство холандският тим е на първото място в групата с актив от четири точки.
Българският нападател на Херта Берлин Валери Домовчийски игра в последните десет минути на срещата срещу Спортинг Лисабон (смени Вихнярек), загубена с 0:1 от немския състав. Единственият гол падна в 18-ата минута, когато Адриен Силва прониза вратата на Саша Буршер. С поражението Херта се свлече на последното четвърто място в група D с актив от една точка.

Група D:
Спортинг Лисабон - Херта 1:0 (Валери Домовчийски влезе в игра в 80-та минута за Херта)
Вентспилс - Хееренвеен 0:0