Равенство за Лацио, Рома се нахвърли върху съдията,а Божинов с победн гол

Валери Божинов реализира втория си гол за сезона в италианската Серия А. Българският национал вкара единственото попадение при домакинския успех на Парма с 1:0 срещу Сиена. Бившият играч на Манчестър Сити бе точен още в 7-ата минута на двубоя. Тогава най-младият дебютирал чужденец в „калчото“ се възползва от подаване на Джемали и с мощен удар от десетина метра направи безпомощен вратаря на гостите Курчи. Малко след това Валери бе близо до още един гол, но ударът му мина над вратата. В средата на втората част Божинов бе сменен от твърдия титуляр доскоро Алберто Палоски. Домакините стигнаха заслужено до трите точки, но и бяха улеснени допълнително от червения картон за Фини от Сиена в края на първата част. Така Божинов вече има два гола в петте си мача за Парма от началото на сезона. Доскорошният съотборник на Мартин Петров се разписа и при успеха с 2:1 над Лацио.
Шампионът Интер записа впечатляваща победа с 5:0 като гост на Дженоа.Съперникът на Левски Лацио направи Интер едноличен лидер в Серия А, след като извъртя 1:1 със Сампдория на "Стадио олимпико". Гостите поведоха 5 мин. преди почивката с гол на Джанпаоло Пацини. Паладино центрира и бившият играч на Фиорентина вкара с глава. Само 2 мин. по-късно Матусалем изравни, засичайки подаването на капитана Роки във вратата. Паладино от гостите бе изгонен само 10 мин. след подновяването на играта заради зверско влизане. Роберто Баронио обаче възстанови численото равенство в 73-ата мин., като си заработи втори жълт и съответно червен картон. Съдията пък подмина в последните минути 2 дузпи за Самп. Първо Муслера нокаутира Пацини, а после Диаките събори Циглер.
Росонерите” спечелиха срещата с Рома, след като успяха да обърнат резултата до крайното 2:1.
Президентът на Рома Росела Сенси остана изключително недоволна от отсъжданията на главния рефер Роберто Росети в мача срещу Милан.

„Въпреки че той е много добър рефер, този път допусна много грешки. Много съм разстроена от това, което се случи, защото футболистите заслужаваха победата. На Сан Сиро, с Росети, вече загубихме Скудетото”, сподели президентът на тима.
Росела Сенси има претенциите, че не е била свирена дузпа в полза на „римските вълци”. Тя отправи обвинения към съдията и по отношение на показаните жълти картони, както и към продължението на мача, назначено от главния арбитър.
„Няма изобщо да коментирам броя на жълтите картони, които бяха показани или размера на добавеното време”, каза още ядосаната Сенси.

<< върни се назад     19 октомври 2009   12:48