Борусия (Дортмунд) с Рангелов в състава взе точка от Леверкузен

Борусия (Дортмунд) с Рангелов в състава взе точка от Леверкузен Борусия (Дортмунд) измъкна точка като гост на лидера Леверкузен, завършвайки 1:1 в първата среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Димитър Рангелов бе резерва и влезе в игра в 72-ата минута.
Още в 8-ата минута Борусия поведе в резултата, след като Лукаш Бариос засече с глава центриране на Нелсън Валдес. В 33-ата домакините претендираха за дузпа, за нарушение на Матс Хюмелс срещу Тони Кроос, но реферът не посмя да посочи бялата точка.
Домакините стигнаха до изравнителното попадение в 65-ата минута. Мануел Фридрих засече центриране от корнер на Барнета за крайното 1:1.
В класирането в Бундеслигата лидер продължава да е Леверкузен с 22 точки, на второто място е Хамбургер с 21, а трети е Шалке 04 с 19. Борусия (Дортмунд) е на 10-ата позиция с 13 точки.