Чавдар Янков с гол за Дуисбург, Байерн се изкачи на 5-о място

Чавдар Янков с гол за Дуисбург, Байерн се изкачи на 5-о място Белгийският защитник Даниел ван Буйтен спаси Байерн от поредната издънка. В последните минути на домакинството срещу Айнтрахт той заигра като централен нападател на мястото на Лука Тони и 3 мин преди края реализира с глава победния гол за крайното 2:1. Така Байерн се добра до важни 3 т. и се изкачи на 5-о място в класирането.
Дуисбург изигра силно първо полувреме и победи с 3:1 Ханза. Третия гол за домакините в 43-ата минута вкара Чавдар Янков. С 14 точки Дуисбург зае деветото място във Втора Бундеслига.