Манчестър Юнайтед , Бордо, Челси и Порто успяха да се класират за 1/8 финалите в Шампионската лига

Манчестър Юнайтед , Бордо, Челси и Порто успяха да се класират за 1/8 финалите в Шампионската лига Манчестър Юнайтед се добра до измъчено равенство на "Олд Трафорд" с 3:3 срещу московския ЦСКА. Дзагоев откри резултата за руснаците с гол в 25-та минута на срещата. Четири минути по-късно Майкъл Оуен изравни, но в 31-то минута Милош Красич отново поведе за гостите с 1:2. Василий Березуцки увеличи разликата в полза на гостите в 47-та минута до 1:3. С два късни гола тимът на сър Алекс Фюргъсън се добра до заветното равенство, а с него - и до класирането за следващия кръг. Най-напред Пол Шолс отбеляза в 84 минута, а във втората минута след изтичане на редовното време Антнио Валенса оформи окончателното 3:3.Реал Мадрид не успя да вземе реванш от Милан за загубата с 2:3 преди две седмици, завършвайки 1:1 на "Сан Сиро". Гостите от Испания изиграха добър мач, но така и не успяха да си тръгнат с трите точки.Началните минути бяха за момчетата на Мануел Пелегрини и натискът даде резултат в 29-та. След удар на завърналия се в Милано бивш идел на "росонерите" Кака, стражът на Милан Дида изби, но Карим Бензема добави топката в мрежата.Спектакълът от преди седмици бе на път да се повтори, тъй като само пет минути по-късно Милан изравни. След бърза контраатака Джанлука Дзамброта навлезе в наказателното поле, финтира Пепе, но португалецът закачи топката с ръка. Роналдиньо бе безкомпромисен от бялата точка и направи 1:1. Домакините се разиграха след гола и буквално в следващата атака стигнаха до второ попадение, което обаче бе отменено. Алешандре Пато овладя далечно подаване, преминавайки през Алваро Арбелоа, след което заби топката в мрежата зад Касияс. Така Милан направи важна крачка към класиране в следващата фаза, събирайки актив от 7 точки. Също толкова има и Реал Мадрид, но испанците ще гостуват в Марсилия на Олимпик и сблъсъкът вероятно ще определи втория отбор, който ще продължи напред. Французите са с 6 точки, след като вчера разгромиха на своя "Стад Велодром" с 6:1 ФК Цюрих.След изиграването на 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига отборите на Манчестър Юнайтед, Бордо, Челси и Порто успяха да се класират за 1/8 финалите в турнира. В група „Б" отборът от Манчестър успя да завърши наравно със състава на ЦСКА (Москва) и с актив от 10 точки се класира в следващата фаза. Тимът на Бордо постигна изненадваща победа на стадион „Алиац Арина" срещу Байерн и също с актив от 10 точки продължава напред в турнира.След равенството на Челси с Атлетико Мадрид, „сините" от „Стамфорд Бридж" също преминават във фазата на директни елиминации. От тази група португалския Порто също си осигури участие в 1/8 финалите, след като победи АПОЕЛ Никозия.

Бешикташ - Волфсбург 0:3
,0:1 Мисимович (14'),0:2 Гентнер (80'),0:3 Дзеко (87')
Манчестър Юнайтед - ЦСКА (Москва) 3:3
0:1 Дзагоев (25'),1:1 Оуен (29'),1:2 Красич (31'),1:3 Березутски (47'),2:3 Скоулс (84'),3:3 Валенсия (90')

Група „C"
Милан - Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Бензема (29'),1:1 Роналдиньо, дузпа (25')
Олимпик (Марсилия) - Цюрих 6:1
1:0 Аегертер, автогол (3'),2:0 Абриел (11'),2:1 Апхонсе (31') ,3:1 Нианг (51'),4:1 Хилтън (80'),5:1 Шейру (87'),6:1 Брандао (90')