Невиждана драма и много луд мач между Лион и Марсилия за 5:5

Отборите на Лион и Олимпик Марсилия сътвориха невероятен голов спектакъл в двубоя помежду си от 12-ия кръг в Лига 1. Двата тима оставиха без дъх зрителите на стадион "Мунисипал де Жерлан". Двубоят бе изпъстрен с обрати като до последната секунда не бе ясно кой ще излезе краен победител, а срещата завърши с фантастичния резултат 5:5, като 11 минути преди края бе 2:4 в полза за тима на Дидие Дешан. В 90-ата минута седемкратните първенци на Франция поведоха с 5:4 и доведоха публиката до екстаз, но в даденото от рефера продължение гостите стигнаха до точката вкарвайки пети гол във вратата на Уго Лорис. Миралем Пянич, Сидни Гову, Лисандро Лопес на два пъти и Мишел Бащош, докато Сюлейман Диавара, Беноа Шейру, Бакари Коне, Брандао и Стефан Мбиа вкараха головете за гостите.

Срещата започна отлично за Лион и още в 3-ата минута Пянич откри резултата в тяхна полза. Марсилия успя да реагира и в 11-ата минута Диавара засече с глава центриране от корнер и възстанови равенството. Радостта на тима обаче трая едва три минути, след като Гову отново изведе домакините напред в 14-ата минута. Гостите обаче не се предадоха и отново успяха да стигнат до равенството в самия край на полувремето, когато в 44-ата минута Шейру изстреля неспасяем удар от далеч.

Играчите на Дешан успяха да направят пълен обрат в мача, след като първо Коне отбеляза веднага след началото на второто полувреме в 47-ата минута. В 79-ата пък нападателя Брандао направи преднината им 4:2 и тима се вече се виждаше победител. Тогава обаче Лион показа невероятен шампионски дух и стигна до пълен обрат до 5:4. Лисандро намали в 80-ата минута, а четири по-късно отново той бе точен след дузпа за игра с ръка на защитник на Марсилия изравни резултата 4:4. В 90-ата пък Бащош отново изведе Лион напред след точен изстрел с левия крак и взриви атмосферата по трибуните. Марсилия обаче не се предаде и в даденото от съдията продължение Мбиа отново възстанови равенството за крайното 5:5, което ще се помни дълги години от всички присъстващи на стадиона.
Лион остана на второ място с актив от 24 точки, като изостава на една от шампиона Бордо, докато Олимпик е осми с 19 точки, но и мач по-малко