Челси победи с 3:0 като гост Арсенал, Ливърпул победи Евертън в мърсисайдското дерби.

Челси победи с 3:0 като гост Арсенал, Ливърпул победи Евертън в мърсисайдското дерби. Челси победи с 3:0 като гост Арсенал и продължи победния си ход в английското първенство. Лидерите във временното класиране си осигуриха успеха още през първото полувреме с два гола, като първия вкара Дидие Дрогба, а вторият бе дело на Томас Вермален, който изпрати топката в собствената си врата. Нападателят от Кот Д'Ивоар добави и трето попадение в края на мача. След 14-ия кръг "сините" вече имат актив от 36 точки и са категорични лидери на върха пред втория Манчестър Юнайтед, който изостава с пет точки. На трето място е Тотнъм с 26 точки, а четвърти остава Арсенал с 25. Петото място пък е за отбора на Ливърпул, който победи с 2:0 Евертън в мърсисайдското дерби. Двубоят бе доста зрелищен, с множество положения, здрави единоборства, красиви отигравания и хубави голове. Автогол си заби Йобо в 12-ата мин., след удар на Масчерано, точен бе и Дирк Каут в 81-ата мин.

Арсенал - Челси 0:3
0:1 Дрогба 41,0:2 Вермаелен 45 а.г.,0:3 Дрогба 86

Арсенал: Алмуня, Саня, Галас, Вермаелен, Траоре, Денилсон, Сонг (46 Уолкът), Фабрегас, Насри (65 Росицки), Аршавин, Едуардо (57 Вела)

Челси: Чех, Ашли Коул (73 Пауло Ферейра), Тери, Карвальо, Иванович, Есиен, Микел, Лампард, Джо Коул (68 Деко), Анелка, Дрогба (87 Малуда)

ЕВЕРТЪН – ЛИВЪРПУЛ 0:2
0:1 Йобо (12-авт),0:2 Каут (81)

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Хибърт, Йобо (86-Лукас Нийл), Дистен, Бейнс, Пиенар, Хейтинга, Фелайни, Билялетдинов, Кейхил (82-Якубу), Жо (68-Саха).

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Карагър, Агер, Инсуа, Масчерано, Лукаш Лейва, Джерард, Фабиоо Аурелио (78-Риера), Каут, Нгог (75-Бенаюн)