Олимпиакос подчини ПАО, атакуват автобуса на гостите преди мача

Олимпиакос подчини ПАО, атакуват автобуса на гостите преди мача Олимпиакос се наложи по категоричен начин с 2:0 над Панатинайкос в голямото дерби на Гърция. Константинос Митроглу реализира и двете попадения за шампионите на техния стадион „Георгиос Караискакис”. Победата изкачи Олимпиакос на първо място в класирането, където до момента се намираше техният съперник. Момчетата на Зико играха доста спокойно и не бяха сериозно притеснявани от изненадващо апатичната игра на ПАО.

Двубоят бе забавен с един час, след като автобусът на Панатинайкос бе атакуван по пътя си към стадиона, и дори имаше опасения, че мачът може да се отложи. Все пак двата състава стигнаха живи и здрави до мястото на събитието, и успяха да изиграят 90 минути.

В 25-та минута Джибрил Сисе удари гредата, което бе и най-чистото положение за Панатинайкос през първото полувреме. В секундите преди почивката Олимпиакос успя да поведе, когато след пряк свободен удар топката премина през трима футболисти на домакините, за да стигне до Константинос Митроглу, който бе непокрит и с лекота намери мрежата.

В 54-та минута отново Митроглу реализира, при това доста по-красиво попадение, с ножичен удар, който не остави шанс на стража на ПАО. Така Олимпиакос се откъсна с два гола аванс, а не се виждаше откъде и как гостите могат да изравнят. „Зелените” все пак опитаха някакъв натиск, но положенията им се отваряха главно след грешки в защитата на домакините.

Така Олимпиакос си прибра трите точки напълно заслужено, и вече има 30 в актива си. Панатинайкос е с една по-малко, далеч пред третия в класирането ПАОК с 21.