Селтик отпада, Хамбургер продължава напред в Лига Европа

Резултати от Лига Европа

Селтик отпада, Хамбургер продължава напред в Лига Европа Отборът на Валенсия е само на крачка от класиране на 1/16 финала в турнира "Лига Европа", след като победи с 3:1 тимът на Лил в срещата от 5-ия кръг в група "В". Така испанците оглавиха временното класиране с 9 точки и две повече от днешния си съперник, който вече е трети със 7 точки.Халфът на домакините Хоакин отбеляза първите два гола за своя тим в 3-ата и 32-ата минута. Мата в 53-ата минута направи резултата класически, а Шеджу вкара почетно попадение за французите в даденото от съдията продължение.В другия мач от тази група Славия (Прага) и Дженоа не успяха да излъчат победител завършвайки при нулево реми в чешката столица.Отборът на Аякс успя да победи като гост румънския Тимишоара с 2:1 в мач от групвата фаза на Лига Европа, след като губеше с 0:1. Попаденията за холандците вкараха звездата Луис Суарес и Марко ПантеличШотландският гранд Селтик се сбогува с участието си в турнира на Лига Европа, въпреки победата с 2:0 над Апоел Тел Авив в предпоследен мач от груповата фаза в група "С".

„Детелините” се наложиха след голове на Самарас и Робсън, но трите точки ще се окажат недостатъчни тимът да прескочи в следващия етап. Селтик събра актив от пет точки и заема третата позиция във временното класиране. Докато тимът от Тел Авив е втори с девет точки.

В другия мач от групата Хамбургер се наложи със същия резултат над Рапид Виена и оглави класирането, което му гарантира място на 1/16-финалите в турнира. Немският тим победи благодарение на попаденията на Янсен и Берг.