Херта (Берлин) на В.Домовчийски победи , ПСВ Айндховен зае първото в място в група К

Херта (Берлин) на В.Домовчийски победи , ПСВ Айндховен  зае първото в място в група К Тимът на ПСВ Айндховен си гарантира първото в място в група "К". Холандският гранд, за който 90 минути игра Станислав Манолев, победи с 1:0 у дома със Спарта (Прага). Единственото попадение, в 90-а минута, бе дело на Джонатан Райс .В същата група датският ФК Копенхаген надигра с 2:0 на свой терен румънския Клуж. Мартин Вингаард изведе датчаните напред в 37-а минута след пас на Зденек Поспех, а Даме Н'Дойе удвои аванса на домакините 2 минути преди почивката.Атлетик (Билбао) също продължава напред в надпреварата, след като се наложи с 3:0 като гост над Аустрия (Виена) в мач от група "L". Фернандо Йоренте откри резултата в 19-а минута, а в 61-а такава Микел Сан Хосе Домингес вкара второ попадение за Атлетик. В 86-а минута Йоренте закова резултата на 3:0.
В същата група Вердер (Бремен) смаза с 4:1 като домакин португалския Насионал. И двете попадения за германския тим преди почивката отбеляза шведският нападател Маркус Розенберг. Той бе точен в 31-а и 33-а минута. Рубен Микаел се разписа за гостите в 61-а минута, а Марсело Морено вкара трети гол за бременци 6 минути преди края (84 мин.). Крайния резултата оформи Марко Марин в последните секунди на двубоя (90 мин.).

Френският Тулуза пък победи с 1:0 Партизан (Белград) и съхрани шансовете си да заеме второто място в група "J" на Лига Европа. Единственият гол за домакините отбеляза Даниел Браатен в 54-а минута.
В същата група Шахтьор (Донецк) прекъсна победната си серия, след като завърши 0:0 на собствен терен с Брюж. Този мач беше без значение за украинците, защото до този момент те имат 4 победи от 4 играни срещи и имат гарантирано място в следващата фаза на надпреварата.

Италианският Рома надви с 2:1 като домакин швейцарския Базел в група "Е", където е и българският ЦСКА. Така, "вълците" оглавиха класирането в групата преди последните срещи. Бенямин Хугел изведе гостите напред в резултата още в 18-а минута.
В 32-а такава "вълците" получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Гелаберт срещу Франческо Тоти в наказателното поле на швейцарците. Именно тогава, Тоти не сбърка и направи резултата 1:1. Въпреки по-агресивната игра на гостите през второто полувреме, в 59-а минута обаче "вълците" бяха тези, които превзеха противниковата врата и направиха резултата 2:1 след попадение на Мирко Вучинич.
В същата група ЦСКА загуби с 0:1 като гост на Фулъм. Попадението в 15-а минута отбеляза унгарецът Золтан Гера.
Динамо (Букурещ) постигна втората си победа в група "F", след като обърна от 0:1 до 2:1 австрийския Щурм (Грац). Тимът на Щурм отбеляза първото попадение още в 5-та минута, което бе дело на Шонлейтнер. От този момент Динамо притисна съперника си и в 41-а минута Мариус Никулае успя да изравни за 1:1. В 57-а минута Никулае отново се оказа на точното място и подсили резултата на 2:1.
В същата група турският гранд Галатасарай записа четвърта победа от пет мача. "Сараите" надделяха с 1:0 над Панатинайкос. Голът за домакините бе дело на Мустафа Сарп в 50-а минута.

Португалският гранд Спортинг (Лисабон) си осигури място в следващата фаза на Лига Европа след равенство 1:1 на свой терен с холандския Хееренвеен в среща от група "D". Усама Асаиди изведе холандците напред в 47-а минута, но лисабонци отвърнаха на удара с гол на Леандро Грими в последната минута (90 мин.) след асистенция на Лиедсон.
В другата среща от групата Херта (Берлин) на българския нападател Валери Домовчийски победи с 1:0 като гост латвийския Вентспилс. Единственото попадение бе дело на Рафаел де Араухо в 12-та минута.