Франческо Тоти и Вучинич пропускат мача с ЦСКА в София

Де Роси под въпрос за мача с ЦСКА

Франческо Тоти и Вучинич пропускат мача с ЦСКА в София Рома пристига на летище София днес в 12:50 ч. с чартърен полет. Римляните ще играят с ЦСКА в последния мач от групите на Лига Европа. В София няма да дойдат капитанът Франческо Тоти, черногорският национал Мирко Вучинич и нападателят Жереми Менез.
Треньорът Клаудио Раниери реши да даде почивка на Тоти. Мирко Вучинич получи травма в мача със Сампдория (0:0) от последния кръг на Серия А, Менез също е контузен. Даниеле де Роси е в групата, но не е ясно дали ще започне като титуляр срещу ЦСКА, защото се оплаква от болки в мускулите след гостуването на Сампдория. Най-вероятно в нападението за Рома ще играе младият италианец от нигерийски произход Стефано Окака Чука. Той вкара на ЦСКА в първия мач в Рим в началото на октомври (2:0).
Рома вече се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, но ще се опита да спечели в София, за да запази първото си място в група 5. Така ще изтегли по-лек жребий за 1/16-финалите. Вълците ще изиграят мач №200 в евротурнирите, като от три гостувания нямат победа. Последният им успех далеч от Рим е срещу белгийския Гент - 7:1 в III квалификационен кръг на Лига Европа.
Междувременно Тоти разкри пред италианските медии, че се надява за последно да играе в Лига Европа. "Нашата цел е четвъртото място в Италия. Догодина сме в Шампионската лига", каза Тоти. Рома е пети, на 3 т. от четвъртия Парма.

<< върни се назад     15 декември 2009   08:18