Валенсия извади Дженоа от Лига Европа, Лил се класира

Валенсия извади Дженоа от Лига Европа, Лил се класира Лил си осигури класиране за 1/16-финалите в Лига Европа след лесна домакинска победа над Славия Прага с 3:1 в последния кръг на Група B. В другата среща от групата Валенсия победи с 2:1 като гост на Дженоа, като и равенство щеше да е достатъчно на прилипите, за да си гарантират първото място в потока.. Крайно класиране в Група В: 1. Валенсия 12 т. 2. Лил 10 3. Дженоа 7 4. Славия Прага 3.Белгийският Андерлехт победи с 3:1 холандския гранд Аякс насред Амстердам, с което и финишира на първа позиция в своята Група А. Отборът на Апоел (Тел Авив) победи с минималното 1:0 у дома тима на Хамбургер. Точен за евреите бе Йебоа в средата на първото полувреме. След почивката гостите от Германия се опитаха да се доберат поне до изравнителен гол, но такъв не падна. Румънският вицешампион Тимишоара победи с 2:1 Динамо (Загреб) в двубой от група "А" на Лига Европа. Срещата бе от значение за хърватите, които се надяваха с евентуален успех и загуба на Андерлехт от Аякс, да се класират за следващата фаза. Въпреки това Динамо разочарова, а Тимишоара записа първа победа в групата.