Ливърпул се наложиха с 1:0 над Астън Вила

Ливърпул се наложиха с 1:0 над Астън Вила Отборът на Ливърпул постигна изключително важна победа в последния си мач за годината. „Червените” от Мърсисайд се наложиха с минималното 1:0 като гост на българския национал Стилиян Петров и неговия Астън Вила. Успехът на „червените” дойде по изключително драматичен начин, а единственият гол бе дело на звездата на тима Фернандо Торес в последната минута.
С гола си испанският национал записа името си със златни букви в историята на английския клуб. Торес се превърна в първият футболист преминал границата от 50 гола за „червените” за толкова кратко време – 77 мача.
Поражението бе второ поредно за домакините от Бирмингам. Само преди два дни Астън Вила претърпя пълен крах на стадион „Емиратс”, губейки с 0:3 от Арсенал. Възпитаниците на Мартин О’Нийл имаха нужда от трите точки, за да изместят конкурента си за четвъртото място в класирането Тотнъм Хотспър.
Астън Вила - Ливърпул 0:1

Астън Вила: Фридъл, Л. Йънг, Куеяр, Дън, Уорнък, Милнър, Рио-Кокър (72 Олбрайтън), Петров, Даунинг (80 Сидуел), Агбонлахор, Карю

Ливърпул: Рейна, Джонсън (89 Шкъртел), Карагър, Агер, Инсуа, Каут, Акуилани (78 Бабел), Джерард, Лукас, Бенаюн (95 Аурелио), Торес
Голмайстор: Торес, 90+2

<< върни се назад     30 декември 2009   10:09