Манчестър Сити гази наред, Марто с асистенция

Манчестър Сити гази наред, Марто с асистенция В двубой от третия кръг на ФА Къп отборът на Манчестър Сити успя да постигне минимална победа над състава на Мидълзбро с 1:0 на "Ривърсайд". Автор на единственото попадение стана нападателят Бенжани Мварувари. Той отбеляза в 45-ата минута след чудесен извеждащ пас на българския национал Мартин Петров.През второто полувреме домакините имаха няколко много добри положения за гол, но нападателите на тима пропуснаха. До края на срещата футболистите на Роберто Манчини успяха да задържат преднината си и се класираха за 4-ия кръг на надпреварата.
Освен асистенцията си, Мартин се отличи и с няколко опасни шута, както и с неспирното си движение по терена през всичките 90 минути.

В даденото от съдията продължение на двубоя Марто напредна по дясното крило, подаде на Тевес и Белами, които бяха сами пред вратата, но се засуетиха и не успяха да нанесат удар, все пак топката се върна отново в българина, който с топовен шут я прати на сантиметри над горната греда.

МИДЪЛЗБРО: Койн, Хойт, Ригът, Уилямс, МакМеън, Уитър, О'Нийл, Джонсън (32-Емнес; 57-Йейтс), Арса (70-Уилямс), Бент, Франкс
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън, Ричардс (45-Бари), Боята, Компани, Гаридо, Сабалета Силвиньо, Де Йонг (45-Тевес), Вайс, Петров, Бенжани