Нигерия спечели третото място в турнира за Купата на Африка, извадиха Того за две години

Нигерия спечели третото място в турнира за Купата на  Африка, извадиха Того за две години Нигерия спечели третото място в турнира за Купата на африканските нации по футбол. В малкия финал "суперорлите" надиграха трудно с 1:0 Алжир с гол на Виктор Обиня през второто полувреме.В 55-ата минута нападателят на Малага се измъкна от двама защитници на Алжир и пусна топката покрай вратаря Мохамед Ламине. Нигерия владееше инициативата през по-голямата част от срещата.Минута преди последния съдийски сигнал Мурад Мени имаше възможност да изравни Алжир, но ударът му излезе в аут. Двата отбора играха с голям брой от резервните си състезатели след като претърпяха разочарование на полуфиналите.
В неделя е финалът между Египет и Гана. "Фараоните" ще се опитат да спечелят рекордна трета поредна титла на Африка.
Националният отбор по футбол на Того бе наказан с лишаване от участие за следващите две издания на Купата на африканските нации.Поводът е оттеглянето на тогоанците от тазгодишното издание на турнира, след като двама представители на тима бяха застреляни в страната домакин Ангола."Футболистите имаха желание да играят на турнира, но тогоанското правителство реши да ги върне у дома. Политическата намеса се забранява от законите на турнира и от тези на Африканската футболна конфедерация (КАФ). В следствие на това Изпълнителният комитет реши да извади Того от следващите две издания на турнира и да наложи глоба от 50 хиляди щатски долара", гласи съобщението на КАФ.

<< върни се назад     30 януари 2010   23:44