Юнайтед срази Арсенал на Емирейтс с 3:1

Юнайтед срази Арсенал на Емирейтс с 3:1 Шампионът Манчестгър Юнайтед победи Арсенал с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на английската Висша лига.Първото попадение отбеляза Нани в 33-а минута, след като надигра трима отдясно и центрира, Алмуния отклони леко топката и тя се озова във вратата на Арсенал.При поредната хубава контраатака на Юмайтед Нани напредна, намери Рууни непокрит в полето на домакините и той не сгреши за 0:2.Веднага след това Аршавин пропусна да намали. Пет минути преди края на полувремето отново Нани се озова на чиста позиция след пас на Рууни, но пропусна да отбележи трети гол.В 53-ата минута името си сред голмайсторите записа и кореецът Джи Сунг Парк след самостоятелна акция.В 81-ата минута Вермаален опита удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранител на Юнайтед и влезе във вратата за 1:3.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Алмуня (33, автогол),0:2 Руни (37),0:3 Парк (52),1:3 Вермаелен (80)

Арсенал: Алмуня, Саня (72, Бендтнер), Галас, Вермаелен, Клиши, Фабрегас, Сонг, Денилсон (61, Уолкът), Насри, Аршавин, Росицки (72, Ебуе)

Манчестър Юнайтед: Едвин ван дер Сар, Рафаел, Еванс, Браун, Евра, Скоулс (71, Гигс), Карик, Флетчър, Нани (89, Бербатов), Руни, Парк (87, Валенсия)

<< върни се назад     31 януари 2010   21:21