Славия врътна 1:1 с Карпати Лвов

Славия врътна 1:1 с Карпати Лвов Славия извъртя 1:1 с Карпати Лвов (Украйна) във втората си контрола по време на лагера си в Анталия. Точен за българите бе Ренен в 30-ата минута, равенството за Карпати донесе Воряк в края на мача.
Украинците започнаха по-здраво мача и притиснаха белите, но защитата на Славия издържа. В 29-ата минута, след изпълнение на ъгловия удар, топката попадна в Ренет, който опъна мрежата за 1:0.
След почивката наставникът на Славия пусна почти изцяло нов състав на терена. В игра влязоха Дяков, Димитров, Младенов, Дюлгеров, Ортега, Гонсалес, Георгиев и Мочалин.
През второто полувреме възпитаниците на Вили Вуцов имаха и още няколко добри възможности, но неумението на офанзивните футболисти попречи на тима от "Овча купел" да си осигури комфортна преднина.

Така се стигна до последната минута на двубоя когато грешка в отбранителния вал на белите позволи на Воряк да изравни резултата.

Петнадесет минути преди края на срещата, на тренировъчния терен се появиха наставникът на ЦСКА Йоан Андоне и неговите футболисти, които догледаха мача. Двубоят изгледа и целият спортно-технически щаб на Литекс.

Следващата контрола на Славия в Анталия е утре (сряда) срещу Анжи.

СЛАВИЯ – КАРПАТИ 1:1
1:0 Ренет (29);1:1 Воряк (89)

СЛАВИЯ: Мболи, Томаш, Ренет, Й. Петков, Рангелов, Н. Петров, Алберони, Илиев, Пеев, Иванов, Жуниор (Б. Дяков, Младенов, Дюлгеров, Ортега, Дидак Гонсалес, Мочалин, Б. Георгиев)

КАРПАТИ: Тлумак, Милошевич, Тубич, Федецкий, Сагайдак, Годвин, Голодюк, Гурули, Кожанов, Худобяк, Зеньов

<< върни се назад     09 февруари 2010   23:16