Порто победи Арсенал с 2:1,a Байерн Фиорентина с гол от засада в Шампионската лига

Порто победи Арсенал с 2:1,a Байерн  Фиорентина с гол от засада в Шампионската лига Байерн Мюнхен победи Фиорентина с 2:1 в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига. „Баварците ”постигнаха своя успех доста скандално, след като реализираха победното попадение в 89-та минута след доста спорно положение за засада. Реферът Том Хенинг Йоребро като цяло взе сериозна роля в двубоя, като отсъди дузпа в полза на Байерн, а през второто полувреме изгони с директен червен картон футболист на Фиорентина. Реваншът е на 9 март в Италия.Победата бе 13-та поредна за Байерн Мюнхен, което е рекорд в клубната история на "баварците".
Порто победи Арсенал с 2:1 на „Ещадио до Драгао“ и направи важна крачка към класиране на 1/4 финал. Головете за „драконите“ паднаха след необикновени и рядко срещани ситуации във футбола – първо Лукаш Фабиански се намеси левашки при центриране отдясно на Варела и си отбеляза автогол в 10-ата минута. Сол Кемпбъл изравни резултата с глава в 18-ата, а в 51-ата Радамел Фалкао реализира победното попадение за домакините след бързо изпълнен пряк свободен удар в пенала на „артилеристите“ и невнимание на защитния им вал. Така за реванша в Лондон възпитаниците на Арсен Венгер ще трябва да търсят отбелязване на поне един чист гол, за да отстранят португалците.

<< върни се назад     18 февруари 2010   09:59