ШАМПИОНСКА ЛИГА - ГРУПОВА ФАЗА

Резултати, Отзиви и Класиране

ГРУПА \"А\"
Рома и Вучинич размазаха Челси в Рим
Отборът на Рома победи Челси с убедителното 3:1 като домакин в мач от Група А на Шампионската Лига. Двата отбора сътвориха уникално шоу въпреки лошото време в Рим тази вечер. Рома Мирко Вучинич отбеляза два феноменални гола и бе най-активният в редиците на домакините.„Вълците\" поведоха в 34-та минута с гол на Кристиан Панучи, който взриви трибуните на олимпийския стадион в Рим. Сисиньо центрира към ветерана, който засече топката с крак и откри резултата. След гола домакините разчитаха главно на контраатаки, но добре контролираха играта и не оставяха „сините\" от Лондон да достигат до вратата на Дони. Така на полувремето резултата бе 1:0 за Рома.Голеадата на Мирко Вучинич започна с второто полувреме. В 48-та и 58-та минута футболистът от Черна Гора направи резултата класически и реши изхода на двубоя. Първото попадение бе неверочтно красиво. Вучинич стреля от дъгата на наказателното поле и не остави шансове за Чех. За вторият гол Вучинич открадна топката от Джон Оби Микел, премина през цялото поле на Челси и отбеляза третото попадение в мача.Все пак Челси върна едно попадение чрез капитана Джон Тери, но „сините\" така и не успяха да стигнат до нещо по-значимо. Ситуацията бе доста интересна, защото след удар на Калу Тери и още двама футболисти на Челси останаха в засада и Тери само чукна топката във вратата на Дони. Останаха съмнения и за игра с ръка.Деко получи червен картон в 81-та минута, което окончателно реши изхода на двубоя и трите точки останаха в Рим.

РОМА: Дони, Панучи, Мексес, Жуан, Сисиньо, Де Роси, Перота (72- Тадей), Бриги, Пизаро, Тоти (62- Баптища), Вучинич

ЧЕЛСИ: Чех, Бридж, Босингва (63- Калу), Алекс, Тери, Лампард, Микел, Деко, Коул (46- Белети), Малуда (46- Дрогба), Анелка
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Перота (Рома); Деко (Челси) ;ЧЕРВЕН КАРТОН: Деко (Челси)

Панатинайкос победи с 3:0 Вердер (Бремен) като гост
Отборът на Панатинайкос победи с класическото 3:0 Вердер (Бремен) като гост в мач от Група В на Шампионската лига. Домакините от Вердер претърпяха срамна загуба пред собствена публика, и това е най-новото допълнения към слабото им представяне в Европа тази година.Гостите от Гърция категорично надиграха „бременските музиканти\", и 3:0 е напълно реален резултат с оглед показаното от двата отбора.През първата част и двата отбора пропуснаха изгодни положения, като за домакините Диего, Розенберг, Налдо и Вранйеш не успяха да отбележат от добри ситуации. Гостите атакуваха добре и Манциос и Карагунис на няколко пъти бяха близо до гола. Въпреки всичко двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.През втората част гостите доминираха на терена. В 58-та минута Манциос не сгреши сам срещу Вийзе след отлично подаване на Цолис. Треньорът на Вердер Томас Шааф направи всичко възможно да промени изхода на мача с две смени, но възпитаниците му направиха точно обратното. В 71-та минута Карагунис с техничен удар не остави шансове на Тим Вийзе.След второто попадение мачът се накъса от много нарушения и скандали. Диего пропусна да намали преднината на ПАО, но малко по-късно всичко бе решено. След центрирана топка Цолис падайки засече коженото кълбо и направи резултата класически.

4.11 2008
Вердер Бремен -Панатинайкос 0 – 3 ,
Анортозис -Интер 3 – 3

С гол и асистенция на Бардон, Анортозис спря Интер с 3:3
Истинска драма се разви в Никозия тази вечер, след като шампионът на Кипър Анортозиз Фамагуста достигна до зрелищно 3:3 с Интер (Милано). С гол и асистенция се отчете бившата звезда на Левски Седрик Бардон. Екзекуторът на Оксер бе главното действащо лице в мача, като Бардон вкара първия и помогна за втория гол на домакините.Срещата започна с домакински натиск, но Интер поведе в резултата.Балотели откри за гостите още в 13-та минута. Ибрахимович изстреля топката с уникална сила и точност от пряк свободен удар от около 40 метра, вратаря на домакините отби и тъмнокожият нападател на Интер откри.
В 31-та минута Седрик Бардон върна статуквото в резултата след груба грешка в защитата на Интер. Бурдисо буквално изведе Бардон, след неразбирателство с вратаря на „нероадзурите\" Жулио Сезар. В последните две минути на първата част зрителите на мача видяха два гола. Марко Матераци отново изведе Интер напред, като при гола му останаха съмнения за фаул в атака. Малко по-късно Пинаги направи резултата 2:2. След разбъркване в наказателното поле с известна доза късмет топката стигна до Пинаги, който не остави шансове на Сезар.Така на полувремето свата отбора се оттеглиха при резултат 2:2. Втората част започна с натиск на гостите. В 50-та минута Камбиасо имаше шанс да вкара, но топката рикошира и облиза гредата на кипърци.
Фрусос вкара за 3:2 в 61-та минута. Перфектно организирана контраатака на Анортозис мина през Бардон, който с едно докосване подаде на Фрусос. Гръзкият футболист не се поколеба да прати топката в мрежата на отбора на Жозе Моуриньо за трети път.Интер продължи натиска си в оставащите минути на мача, но домакините за пет минути пропуснаха две перфектни ситуации за гол. Лабан и Константину бяха близо до гола, но до четвърти гол за Анортозис така и не се стигна.Изравнителното попадение бе дело на Хулио Крус в 81-та минута. Виера испълни перфектно фаул, и Крус с глава донесе точката на Интер.

АНОРТОЗИС: Бекай, Каставакис, Добрашанович, Пауло Коща (Панаги 42), Фрусос (Скопелитис 63), Лейвкабеси, Тахер, Лабан, Константину, Бардон (Околич 78), Георгиу

ИНТЕР: Сезар, Санети, Майкон, Бурдисо (Виейра 58), Матераци, Камбиасо, Мансини (Максуел 58), Куарешма, Станкович (Крус 57), Балотели, Ибрахимович
Съдия: Стефан Дюамел
Голмайстори:0:1 Балотели (13) ;1:1 Бардон (31);1:2 Матераци (44);2:2 Панаги (45);3:2 Фрусос (50);3:3 Крус (81)

Перния: Страничният съдия ми се извини
Левият бек на Атлетико Мадрид Мариано Перния разкри, че страничният съдия му се е извинил, след като даде измислена дузпа на Ливърпул в 94-ата минута, с която “мърсисайдци” стигнаха до равенство 1:1 в мач от Шампионската лига.“Страничният съдия ми се извини. Той казваше “извинявай, извинявай”, защото можеше да промени решението, но не го направи. Затвориха ни стадиона, наказаха ни треньора, свириха измислена дузпа срещу нас и пак не могат да ни повалят. Ядосани сме, е Ливърпул изравни в 94-ата минута и то по този начин. Видяхме как Джерард скочи върху мене”, каза Перния пред радио “Марка”.