Панатинайкос отстрани Рома,a Фулъм Шахтьор

Волфсбург разби с 4:1 , Спортинг победи с 3:0 Евертън

Панатинайкос отстрани Рома,a Фулъм Шахтьор Германският шампион Волфсбург продължава напред участието си в Лига Европа, след като разби с 4:1 гостуващия Виляреал в мач-реванш от 1/16-финалната фаза на турнира.
Френският Лил се класира за 1/8-финалите на Лига Европа след 1:1 при визитата си на Фенербахче..В друг мач руският шампион Рубин (Казан) завърши 0:0 при гостуването си на Апоел Тел Авив и след категоричния успех в предшестващия мач с 3:0 се класираха за 1/8-финала.Отборите на Ювентус и Аякс не успяха си отбележат гол в реванша от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Стандарт Лиеж острани Ред Бул Залцбург. В първия двубой белгийците сътвориха пълен обрат от 0:2 до 3:2 и след нулевото равенство днес вече мислят за своя съперник в 1/8-финала.Португалският Спортинг изигра впечатляващо второ полувреме в реванша срещу Евертън в 1/16-финалите на Лига Европа и победи с 3:0, класирайки се за сметка на англичаните за следващата фаза.Отборът на българския национал Николай Михайлов - Твенте загуби гостуването си на Вердер (Бремен) в поредния мач-реванш от 1/16-финалната фаза на Лига Европа.
Холандският тим бе разбит с 4:1.Испанският Валенсия се класира с малко мъка за 1/8-финалите на Лига Европа след успех 1:0 в редовното време и 3:0 след едно продължение над белгийския Брюж.
В единственото продължение в двубоя, Пабло Ернандес отбеляза два гола, съответно в 97-а и 117-а минута, с което сложи край на драмата на "Местая".

Спортинг-Евертън 3-0
Залцбург-Стандарт Лиеж0-0
Вердер-Твенте 4-1
Фенербахче-Лил 1-1
Рома-Панатинайкос2-3
Галатасарй-Атлетико Мадрид 1-2
Айндховен-Ханбургер 3-2
Ювентус-Аякс 0-0