Шампионска лига-групова фаза

Резултати, Отзиви и Класиране

Невероятният капитан на Ювентус Алекс Дел Пиеро донесе победата на своите с 2:0 над Реал Мадрид на “Сантяго Бернабеу”. Това е 1-ви успех за “Старата госпожа” в испанската столица в последните 46 години. Реал бе по-дейният отбор, но натиска им през целия мач бе леко хаотичен и не даде резултата. Още в 17-ата минута Дел Пиеро даде аванс на Юве с брилянтен удар извън наказателното поле сварил неподготвен Касияс.
Второто попадение на италианците пък падна от специалитета на Дел Пиеро – пряк свободен удар. В 67-ата минута той застана зад топката, която бе на 28 метра от голлинията на Касияс. Стената беше абсурдно построена и след удара на Дел Пиеро топката спокойно си влетя в мрежата – 2:0.
В Минск пък Зенит най-накрая успя да спечели 3 точки, надигравайки БАТЕ с 2:0. Павел Погребняк откри в 33-ата минута след точен пас на Зирянов. В 73-ата гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Пугрениер.БАТЕ се хвърли на щурм на отчаянието и бе наказан в продължението от Дани.
РЕАЛ (МАДРИД): Касийяс, Марсело, Рамос, Канаваро, Хайнце (82- Савиола), Гути, Диара, Снайдер (65- Игуаин), Дренте, Раул, Ван Нистелрой (82- Ван дер Ваарт)

ЮВЕНТУС: Манингер, Мелберг, Молинаро, Киелини, Легроталие, Недвед, Маркиони, Тиаго, Сисоко, Дел Пиеро (90- Де Челие), Амаури (84- Якуинта)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Гути, Дренте, Ван Нистелрой (Р); Сисоко, Легроталие (Ю) СЪДИЯ: Питър Винк
СТАДИОН:Сантияго Бернабеу