В Испания победи за Малага,Майорка и Атлетик (Билбао)

В Испания победи за Малага,Майорка и Атлетик (Билбао) Новакът в испанската Ла Лига – съставът на Херес победи като гост Малага с 4:2 в мач от 25-ия кръг. Резултатът откри Момо от дузпа още в 5-ата мин. Дуда обаче изравни в 41-ата мин., а Валдо даде преднина на Малага в 22-ата мин. 17 минути по-късно отново Момо вкара за 2:2 след добавка от изпусната от него дузпа. В 76-ата мин. Гиода направи резултата 2:3, а крайното 2:4 оформи Орнела в добавеното време. Двата тима завършиха двубоя с по 10 души, след като Арментерос (Херес) в 59-ата мин. и Дуда (Малага) в 71 мин. получиха директни червени картони.
След този мач Малага е на 15-то място с 27 точки, докато Херес е на дъното с 15 т.

Еспаньол и Виляреал не успяха да се победят 0:0
Съставите на Еспаньол и Виляреал не успяха да излъчат победител в мача от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата на „Естади Корнела-Ел Плат” завърши така и както започна - 0:0. Състезателите на Виляреал бяха по активни в атакуващ план, но така и не успяха да се разпишат в противниковата врата. С пропуски се отличиха бразилецът Нилмар, както и Лоренте.
Същевременно домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като в 76-ата минута Хосе Кастейон получи втори жълт и съответно червен картон.
След този мач Еспаньол заема 14-то място с 28 точки, докато Виляреал е на 8-ата позиция с 33 т.

Майорка с класическа победа над Спортинг (Хихон) - 3:0
Съставът на Майорка победи гостуващия Спортинг (Хихон) с класическото 3:0 в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините тотално надиграха противника си и заслужено спечелиха трите точки. Резултатът на „ОНО Естади” откри Алварес още в 13-ата мин. Виктор удвои в 76-ата мин., а крайното 3:0 оформи Уебо в 89-ата мин. След този мач Майорка събра 43 точки и отстъпва на четвъртия в класирането Севиля само по голова разлика. Спортинг е с на 10-то място с 31 т.

Осасуна и Хетафе не излъчиха победител
Отборите на Осасуна и Хетафе не успяха да излъчат победител в мача от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата на „Рейно дел Навара” завърши без отбелязан гол, а домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа. След този мач Осасуна се нареди на 11-то място с 31 точки, докато Хетафе е на 9-ата позиция с 33 т.

Атлетик (Билбао) победи Валядолид с 2:0
Съставът на Атлетик (Билбао) записа поредната си победа през тази кампания в Ла Лига. В мач от 25-ия кръг Атлетик се наложи над гостуващия Реал (Валядолид) с комфортното 2:0. В герой на „Сан Мамес” се превърна Гайска Тукеро, който отбеляза и двата гола. 25-годишният нападател се разписа съответно в 27-ата м. и 37-ата мин., което бе напълно достатъчно.
След този мач Атлетик събра 40 точки и заема 7-мо място, докато Валядолид е на 18-ата позиция с едва 20 т.
Осасуна - Хетафе 0:0
Малага - Херес 2:4
Еспаньол - Виляреал 0:0
Майорка - Спортинг (Х) 3:0
Атлетик (Б) - Валядолид 2:0