Юнайтед разгроми Милан с 4:0, Реал Мадрид отпадна за шести пореден път

Юнайтед разгроми Милан с 4:0, Реал Мадрид отпадна за шести пореден път Многомилионната звездна селекция на Реал Мадрид отпадна за шести пореден път на 1/8-финалната фаза на Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 с Олимпик Лион във втория мач между двата отбора. В първата среща французите бяха победили с 1:0 и така с общ резултат 2:1 съвсем заслужено намериха място в следващата фаза на турнира.
Манчестър Юнайтед прегази в реванша Милан с 4:0 и с общ резултат 7:2 се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.Уейн Рууни заби два гола за червените дяволи, за които сега се разписа дори и вечно тичащият по терена кореец Джи-Сунг Парк, преди Дарън Флетчър да забие четвъртото попадение. Българският национал Димитър Бербатов започна мача като резерва и влезе в игра на мястото на героя на вечерта Рууни в 66-ата минута при резултат 3:0. На пейката остана и юношата на Юнайтед Дейвид Бекъм, който за първи път в кариерата си стъпи на Олд Трафорд с екипа на друг отбор. Той се появи на терена в 64-ата минута под бурните аплодисменти на феновете, които и в този двубой протестираха срещу американските собственици на тима. Манчестър Юнайтед очаква жребия за четвъртфиналите в Шампионската лига на 19 март, докато за Милан остава да чака нови добри дни в наистина славната си история.