Левски трябва да се моли ЦСКА да ги класира в Европа

Левски трябва да се моли ЦСКА да ги класира в Европа Тежката загуба на Левски в Ловеч с 0:3 доведе със себе си куп проблеми в отбора. Освен наказаните футболисти за мача със Славия катастрофата край Покрития мост може да влоши допълнително психологическите проблеми в тима.
Що се отнася до класирането, титлата вече изглежда мираж, а и мястото в тройката, гарантиращо участие в евротурнирите, също е под сериозна въпросителна. След разгрома в Ловеч Левски вече е на 5 точки от третата позиция, където се е укрепил тимът на Локо (Сф).

Така се оказва, че има сериозна опасност Левски да не играе в евротурнирите. „Сините“ са рекордьори сред българските клубове по брой поредни участия. Тази есен те играха за 19-и пореден път, а за последно пропуснаха участие през 1990-а, когато завършиха четвърти в „А“ група.

Сега има вариант, при който Левски може все пак да се класира в турнирите, дори и да завърши на четвърто място в първенството. Това може да стане, ако ЦСКА спечели Купата на България и не стане шампион. Тогава „червените“ ще играят в турнирите не като втори или трети в първенството, а като носители на купата. При това положение останалите три участника в турнирите ще бъдат шампионът и другите два отбора (освен ЦСКА), които са в ТОП 4 на класирането в „А“ група. При сегашното статукво този вариант изглежда най-вероятен.