Футболни дербита от уикенда

Юнайтед падна и от Арсенал

Футболни дербита от уикенда Арсенал победи с 2:1 Манчестър Юнайтед в изключителен двубой от Висшата лига, игран на “Емирейтс” в Лондон. Герой за “топчиите” стана Самир Насри, който отбеляза и двете попадения за домакините. Влезлият като резерва рафаел да Сивла пък върна интригата в последните минути след блестящ гол.Първата част бе повече от равностойна като след няколко пропуска пред двете врати се стигна до 22-ата минута. Тогава защитата на шампионите не успя да изчисти добре една топка и Насри овладя на границата на наказателното поле, стреля силно и след рикошет в крака на Невил резултатът бе открит. До почивката зрителите видяха още добри положения за двата тима.Втората част започна ударно за домакините. В 47-ата минута Фабрегас подаде към Насри, който с мощен шут извън наказателното поле разстреля Ван дер Сар, давайки добър аванс на своите. След гола гостите взеха инициативата и бързо можеха да изравнят, но Роналдо от два метра не уцели вратата след пас на Андерсон. Юнайтед продължи да владее топката като действията се развиваха предимно в половината на домакините, но до удобни положения пред Алмуня не се стигаше.В 70-ата минута вратарят на домакините бе ритнат в главата неволно от Карик, което доведе до смяната му 10 минути по-късно с Фабиански. През това време атаките на шампионите продължаваха да зачестяват. Домакините обаче имаха по-добри възможности, действайки на контраатака в разредената защита на “червените дяволи”. Сър Алекс реши да предприеме промени и пусна в игра Рафел да Силва, Гигс и Тевес, вместо Невил, Андресон и Рууни. В 90-ата минута младият бразилец се разписа след фамозен фалцов удар с левия крак. Заради забавянето около контузията на Алмуня реферът Хауърд Уеб даде 6 минути продължение, но домакините устискаха ценната победа, с която ще задминат шампионите в класирането.През целия мач Димитър Бербатов не неправи нещо запомнящо се, въпреки че даде няколко добри паса на съотборниците си и веднъж сложи топката на главата на Рууни, който я насочи към вратата твърде слабо. За Манчестър Юнайтед тази година дербтитата в Топ 4 са доста неуспешни, като те записаха 2 загуби и равен с Челси. Все пак положителното за тях е, че и трите им гостуания минаха и напролет ще посрещнат големите си съперници на \"Олд Трафорд\".
АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1(1:0 - Насри (22)
2:0 - Насри (48) ,2:1 - Рафаел (90)

АРСЕНАЛ: Алмуния (78 - Фабиански), Саня, Галас, Силвестър, Клиши, Уолкът (77 - Сонг), Фабрегас, Денилсон, Насри, Диаби (86 - Туре), Бендтнер

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Г. Невил (63 - Рафаел Да Силва), Фърдинанд, Видич, Евра, Роналдо, Андерсон (72 - Гигс), Карик, Парк, Бербатов, Рууни (77 - Тевес)