Манчестър Юнайтед обърна Ливърпул с 2:1

Манчестър Юнайтед обърна Ливърпул с 2:1 Манчестър Юнайтед обърна Ливърпул с 2:1 в дербито на кръга от английската Висша Лига и направи сериозна заявка за спечелване на титлата за 4-та поредна година.
"Мърсисайдци" поведоха в резултата още в 5-та минута след хубав гол с глава на Фернандо Торес. Уейн Руни обаче изравни от малко спорно отсъдена дузпа в 12-та минута. Победния гол вкара Джи Сун Парк в началото на второто полувреме.
Южнокореецът бе титуляр вместо Димитър Бербатов, който до края на мача така и не влезе в игра.
С победата "Червените Дяволи" отново се върнаха начело в класирането с две точки повече от Арсенал и 5 повече от Челси. "Сините" от Лондон обаче имат два мача в резерв. Предстои и дерби между Юнайтед и Челси на "Олд Трафорд", а до края на първенството остават 7 кръга.

На другия полюс пък е настроението в лагера на Ливърпул. След днешната загуба отборът на Рафа Бенитес вече е аутсайдер за спечелване на заветното 4-то място в класирането.
Ако преките им съперници спечелят своите отложени мачове, "Червените" ще изостават с 8 точки от Манчестър Сити, със 7 от Тотнъм и с 5 от Астън Вила.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:1