Байерн взе частичен реванш от Манчестър Юнайтед, Лион подчини с 3:1 Бордо в Шампионската лига

Байерн взе частичен реванш от Манчестър Юнайтед, Лион подчини с 3:1 Бордо в Шампионската лига Байерн Мюнхен победи Манчестър Юнайтед в драматичен 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига, който се игра на "Алианц Арена" в баварската столица. Точен за "червените дяволи" беше Уейн Рууни още във втората минута на двубоя. За баварците в 77-та минута се разписа Франк Рибери, а Ивица Олич донесе победата на своя тим с гол в продължението на инфарктния сблъсък. Отбоърт на Байерн взе малък реванш над Манчестър Юнайтед за загубата на финала в Шампионската лига през 1999 година

Лион подчини с 3:1 Бордо в изключителен първи 1/4-финален двубой в Шампионската лига. Това бе първа победа за Олимпик в тази фаза на надпреварата в историята, след като в предишните 6 мача от 1/4финалите имаше 4 равни и 2 загуби. За състава на Лоран Блан загубата бе първа в турнира през сезона, а освен това тя прекъсна серията на тима от 7 поредни победи.

Байерн Мюнхен - Манчестър Юнайтед 2:1