Ясни са полуфиналите в Шампионската лига

Отзви след мачовете

Ясни са полуфиналите в Шампионската лига Ясни са всички участници в полуфиналите на футболния турнир Шампионска лига. Отборите на Барселона, Интер, Байерн (Мюнхен) и Олимпик (Лион) ще си оспорват трофея от надпреварата. Ето и програма на полуфиналните сблъсъци, стартиращи в 21:45 часа българско време:

20 април, вторник Интер – Барселона

21 април, сряда Байерн (Мюнхен) – Олимпик (Лион)

27 април, вторник Олимпик (Лион) - Байерн (Мюнхен)

28 април, сряда Барселона - Интер

Финалът на Шампионската лига тази година ще се проведе на стадион „Сантяго Бернабеу” в испанската столица Мадрид на 22 май (събота).

Крайни резултати от ¼-финалите:

ЦСКА (Москва) – Интер 0:1 (0:2)

Барселона – Арсенал 4:1 (6:2)

Манчестър Юнайтед - Байерн (Мюнхен) 3:2 (4:4)

Бордо - Олимпик (Лион) 1:0 (2:3)

Заб:* В скоби е общият резултат от двата мача, а с черно е отборът, класирал се за полуфиналите.

Шампионска лига след драма с Манчестър Юнайтед
Отборът на Байерн (Мюнхен) се класира за полуфинал в Шампионска лига. В четвъртфинален мач-реванш Байерн отстъпи с 2:3 от Манчестър Юнайтед, но с общ резултат 4:4 и благодарение на повечето голове на чужд терен, германският тим намери място сред четирите най-добри в надпреварата. Българинът в състава на английските шампиони Димитър Бербатов се появи в игра в 80-ата минута, но не успя да помогне на тима си почти с нищо. Резултатът откри Дарън Гибсън, който се разписа още в 3-ата минута на „Олд Трафорд” с удар от около 20 метра. Четири минути по-късно Нани вкара много красив гол с пета от непосредствена близост. В 42-ата минута Нани вкара втори гол за домакините, с което преднината им стана класическа. В следващата атака Ивица Олич се възползва от грешка в защитата на британците и намали на 1:3.
В 50-ата мин. Юнактед остана с човек по-малко, след като Рафаел получи втори жълт и съответно червен картон. Байерн се възползва от численото си предимство и в 70-ата мин. Ариен Робен вкара за 2:3 с много красив диагонален удар. Малко след това в игра се появи и Димитър Бербатов. Това обаче не помогна и резултатът остана непроменен.
На полуфиналите Байерн ще се изправи срещу Олимпик (Лион), които отстрани Бордо в „битката за Франция”.

Фъргюсън: Рафаел показа липса на опит
Наставникът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заяви, че младият бразилец Рафаел да Силва, който бе изгонен в мача с Байерн (Мюнхен) от ¼-финалната фаза на Шампионска лига е показал „липса на опит”, предаде Би Би Си. Шотландецът изрази недоволството си от протестите на състезателите на гостите към главния съдия при победата с 3:2, след която отборът му отпадна от надпреварата.
„Рафаел показа липса на опит, но футболистите на Байерн не спряха да тичат към съдията и да искат наказание. Типични германци. Представихме се отлично, но нямахме късмет. Без съмнение червеният картон промени мача. Нямахме никакви проблеми, когато на терена имаше числено равенство – защитавахме се отлично и контролирахме срещата.”

Ван Гаал: Никога няма да разберем дали червеният картон промени мача
Наставникът на Байерн (Мюнхен) Луис ван Гаал отказа да сподели дали червеният картон на Рафаел да Силва от Манчестър Юнайтед е повлиял на мача от ¼-финалната фаза на Шампионска лига, предаде Би Би Си. Двубоят на стадион „Олд Трафорд” завърши с победа за домакините с 3:2, но с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен продължи германският тим.
„Всеки футболист е длъжен да има контрол върху собственото си поведение”, заяви Ван Гаал. „Никога няма да разберем дали червеният картон промени мача.”

„Гардиън”: „Типичните германци” отнесоха Манчестър Юнайтед
Сър Алекс Фъргюсън разкритикува поведението на играчите на Байерн (Мюнхен), които според него, са изиграли роля за червения картон на Рафаел да Силва. Няколко от играчите на Байерн се скупчиха около рефера Никола Рицоли, след като Рафаел извърши нарушението, довело до червения картон. Мениджърът на Манчестър Юнайтед заяви, че тяхното поведение е като на „типични германци”, пише британският вестник „Гардиън”.
„С 11 играчи на терена нямахме никакви проблеми. Рафаел е младо момче и показа неопитност, но те го изгониха. Всички спринтираха към рефера”, каза сър Алекс.
Шотландецът смята, че английският тим е играл по-добре и в двата двубоя с Байерн в Шампионската лига.
Фъргюсън рискува в началото като пусна Уейн Рууни, който остана на терена 55 минути.

„Билд”: Полуфинал! Чудото на Байерн срещу Манчестър
Да, да, да! Байерн (Мюнхен) отстрани Манчестър Юнайтед, въпреки загубата с 3:2, и се завърна на европейската футболна сцена. Байерн сътвори чудо! Германците са на полуфинала на Шампионската лига заради повече голове на чужд терен, а там ще се изправят срещу Лион, пише германският вестник „Билд”
Каква велика нощ в Манчестър. След 41 минути игра германският отбор изоставаше с три гола, като се очертаваше срамна загуба на Олд Трафорд. Но тогава всичко се промени. Потенциалният разгром на баварците се превърна в първокласна победа.
Байерн, сега донесете купата! Това ще бъде изключително важно за германския футбол, пише „Билд”.

Лион изгуби в Бордо, но се класира за полуфинал в Шампионска лига
Отобрът на Олимпик (Лион) се класира за първи път в историята си за полуфинал в Шампионска лига. В четвъртфинален мач-реванш Лион изгуби с 0:1 при визитата си на Бордо, но с общ резултат от двете срещи 3:2 намери място сред четирите най-добри отбора в най-комерсиалния футболен турнир на Стария континент. Единственото попадение на „Стад Шабан Далма” вкара мароканецът Маруан Шамах в 45-ата минута, но това не се оказа достатъчно за френския шампион.
В спор за място на полуфинал Лион ще се изправи срещу Байерн (Мюнхен), който отстрани Манчестър Юнайтед.

Лоран Блан: Грешките в първия мач ни попречиха да продължим
Старши треньорът на френския шампион Бордо - Лоран Блан заяви, че представянето на отбора му в първия мач от ¼-финалната фаза на Шампионска лига, загубен с 1:3 от Лион, е попречило на тима да продължи напред, предаде Би Би Си. Бордо победи с 1:0 във втория мач, но с общ резултат 3:2 за фазата на полуфиналите се класира Лион.
„Повече съжалявам за грешките, които допуснахме по време на първата среща”, призна Блан. „Тогава показахме липса на опит в отбрана, а това ни коства двата гола, които не успяхме да наваксаме.”

Клод Пюел: Преминахме през едно голямо препятствие
Треньорът на френския Олимпик (Лион) – Клод Пюел заяви, че отборът му е продължил заслужено на полуфиналите в Шампионска лига, предаде Скай Спортс. Възпитаниците на специалиста отстраниха шампиона на Франция – Бордо, след като спечелиха първата среща с 3:1 и загубиха втората с 0:1.
„Преминахме през едно голямо препятствие”, заяви Пюел. „Във втория двубой казах на момчетата да играят сякаш първият е завършил при нулево равенство, но напрежението от важността на двубоя оказа своето влияние.”

Фамозен Меси класира Барселона на ½ финал в Шампионската лига
Отборът на Барселона успя да се класира за ½ финалите в Шампионската лига след като разби тима на Арсенал с 4:1. Играч на мача бе Лионел Меси, който реализира цели четири гола. Резултатът на стадион „Ноу Камп” бе открит изненадващо от тима на гостите, които с единствената си опасна атака през първата част реализираха гол. Точен в 19-ата минута бе Никлас Бендтнер. Само три минути по-късно звездата на Барселона Лионел Меси успя да изравни с чудесен гол. В 37-ата минута отново Меси успя да реализира втори гол. В 42-ата минута Меси оформи своя хеттрик, реализирайки ефектен гол във вратата на Алмуния. Така след 45 минути игра шампионът на Европа води с 3:1. През втората част играчите на Арсенал изравниха играта и имаха възможност да вкарат гол, но пропуски направиха Бендтнер и Росицки. В 88-ата минута Меси реализира 4-ия си гол в срещата, с който оформи и крайния резултат в мача. Така Барселона ще играе срещу Интер в ½ финалите на Шампионската лига.

Гуардиола: Спечелихме заслужено решителен мач
Наставникът на испанския шампион Барселона – Хосеп Гуардиола, коментира категоричната домакинска победа с 4:1 над Арсенал в ¼-финален мач-реванш от футболния турнир Шампионска лига, осигурил участието на отбора му в следващата фаза на надпреварата, пише в. „Марка”.
„Искам да поздравя отбора си, а и клуба като цяло, защото това е 4-и полуфинал, до който Барселона достига, през последните 5 години”, заяви Гуардиола. „Меси отбеляза 4 гола и показа истинските си възможности, но всеки един от моите възпитаници се представи отлично. Мисля, че надиграхме Арсенал. Владеехме топката по-продължително и често създавахме голови положения. Като цяло спечелихме заслужено един много решителен мач, който започне отлично за Арсенал. Те поведоха, но след като изравнихме се успокоихме и заиграхме нашата си игра. За мача с Реал (Мадрид) ще мислим в петък. Намираме се в отлична форма и се надявам на успех във всеки следващ мач.”

Меси: Важното е, че Барселона продължава да печели
Аржентинският нападател на Барселона – Лионел Меси, изрази задоволството си от домакинската победа над Арсенал с 4:1, пише в. „Ас”. Меси отбеляза всичките 4 попадения за своя тим, а Барселона намери място сред полуфиналистите във футболния турнир Шампионска лига.
„Изключително съм щастлив от този успех”, сподели футболистът, който оглави класацията за голмайстори на турнира. „Най-важното в случая е, че Барселона продължава да печели. Аз винаги съм бил приеман отлично от всички в този отбор, най-вече от феновете. Бяхме наясно, че трябва да изиграем подобен мач, за да зарадваме зрителите. Започнахме лошо, но завършихме фантастично. Сега имаме важен мач с Реал (Мадрид) за първенството на Испания, който също трябва да спечелим.”

Арсен Венгер: Арсенал трябва бързо да се възстанови след загубата от Барселона
След като бяха елиминирани от Барселона в Шампионската лига босът на Арсенал Арсен Венгер заяви, че тимът му е направил „прекалено много грешки”, но отборът сега трябва бързо да се възстанови, за да продължи борбата във вътрешното първенство, предаде Би Би Си.

Мануел Алмуния: Меси е най-добрият играч в света
Вратарят на Арсенал бе възхитен от играта на Лионел Меси, който вкара цели четири гола във вратата му снощи по време на четвъртфинала реванш от Шампионската Лига. „Мисля, че той е най-добрият играч срещу който съм се изправял през кариерата си и той определено е най-добрият в света. Много е трудно да опазиш някой, който има такива умения и може да прави каквото поиска с топката”, заяви Алмуния пред Би Би Си.

Никлас Бендтнер: Меси е феноменален играч
Нападателят на Арсенал Никлас Бендтнер заяви след загубата от Барселона с 4:1, че Меси е феноменален играч, предаде Би Би Си. „Когато загубиш един мач, искаш това да стане след като противникът ти е играл много по-добре. Ние се представихме прилично, но те бяха прекалено силни. Лионел /Меси/ е феноменален играч и тази нощ доказа това твърдение, отново”, посочи в интервю след мача Бендтнер, който вкара единствения гол за отбора си снощи.

Интер се класира за ½ финалите след минимална победа над ЦСКА (Москва)
Отборът на Интер успя да се класира за ½ финалите в Шампионската лига, след като отстрани тима на ЦСКА (Москва). Отборът на Жозе Моуриньо се наложи над руския си опонент с 1:0 и с общ резултат 2:0 се класира за следващата фаза. Единственото попадение в срещата бе дело на холандецът Уесли Снайдер в 6-ата минута. След попадението играчите на московския тим доминираха, но не успяха да стигнат до гол. В 49-ата минута Одия от ЦСКА получи втори жълт картон, респективно червен, и бе изгонен. Така след двата мача между отборите Интер успя да надделее.

Моуриньо: Интер вече има самочувствие в ШЛ
Португалският треньор на Интер - Жозе Моуриньо, сподели след успеха с 1:0 над ЦСКА (Москва), пратил отбора му на полуфинал в Шампионска лига, че възпитаниците му играят с все по-голямо самочувствие в надпреварата, предаде РИА Новости.
„Радвам се, че нарушихме негативната традиция гостите в Москва да претърпяват поражения”, заяви наставникът след мача на стадион „Лужники” в руската столица. „Вярно е, че двубоят не бе спектакъл, но най-важното лично за мен е, че Интер достигна до полуфиналите. Сега можем да мечтаем, защото отборът ни натрупа нужното самочувствие след тези 6 поредни победи в турнира. Можем да се защитаваме и да играем отлично във всяка фаза и търпеливо да дочакаме своя шанс. Шансовете ни да достигнем до финала са 50%.”

Леонид Слуцки: Бързият гол помогна на Интер
Бързият гол на Интер им помогна много. Това заяви треньорът на ЦСКА (Москва) Леонид Слуцки след загубата с 0:1 от Интер, довела до отпадането на отбора в ¼-финалите на футболния турнир Шампионска лига. „За съжаление двубоят не започна добре за нас. Допуснахме гол от статично положение в самото начало, а Василий Березуцки получи контузия. Въпреки всичко, искам да благодаря на моите възпитаници и на нашите привърженици за подкрепата. Направихме всичко по силите си, но с човек по-малко на терена бе невъзможно”, каза още наставникът,
цитиран от РИА Новости.

Над 50 души са арестувани след мача ЦСКА (Москва) – Интер
Повече от 50 запалянковци са арестувани за нарушения на обществения ред в Москва след четвъртфиналния мач-реванш от футболния турнир Шампионска лига между ЦСКА (Москва) и Интер (0:1), съобщи агенция ИТАР-ТАСС. Двубоят се игра на стадион „Лужники”, а единственото попадение за гостите реализира Уесли Снайдер.
„До сериозни сблъсъци не се стигна и няма пострадали”, заяви дежурният офицер от ГУВД Генадий Богачов.

<< върни се назад     08 април 2010   13:00