Тотнъм попари мераците на Арсенал за титлата, Марсилия направи решителна крачка към титлата във Франция

Тотнъм попари мераците на Арсенал за титлата, Марсилия направи решителна крачка към титлата във Франция Тимът на Тотнъм Хотспър постигна изключително важна победа в лондонското дерби срещу градския си съперник Арсенал. „Шпорите” се наложиха с 2:1 над „артилеристите” и по този начин се доближиха само на точка зад четвъртия във временното класиране Манчестър Сити. В същото време загубата за Арсенал означава окончателно сбогуване с мечтите си за титлата във Висшата лига. За шпорите това бе първа победа в дербито от 1999 година .Тотнъм не бе побеждавал Арсенал в 20 поредни срещи от Висшата лига, но сега сложи край на серията

Тимът на Олимпик Марсилия направи решителна крачка към титлата във Франция след минимална победа с 1:0 като гост над Сошо. Единственият гол за Марсилия дойде в последните моменти на срещата и бе дело на Мбиа. Нападателят се разписа две минути преди последния съдийски сигнал.

Тотнъм - Арсенал 2:1