С победата си над Хъл Сити Астън Вила запази шансовете си за Шампионската лига

С победата си над Хъл Сити Астън Вила запази шансовете си за Шампионската лига Астън Вила запази минималните си шансове да заеме четвъртото място в крайното класиране в Премиършип и по този начин да се класира за Шампионската лига, след като постигна победа с 2:0 при гостуването си на Хъл Сити в отложен мач от 28-я кръг на първенството. Стилиян Петров започна като титуляр и бе заменен в 84-та минута от Стив Сидуел. Българският национал игра за пореден път на ниво, а също така получи и жълт картон в края на първото полувреме. С победата бирмингамци се доближиха само на 3 точки от заемащия в момента 4-то място Тотнъм и на една точка зад петия Манчестър Сити. Тези два отбора обаче имат и мач по-малко от Вила. Ливърпул остава на 7-мо място с минимални шансове за последната квота за Шампионската Лига.

Хъл Сити- Астън Вила 0:2
Голмайстори : Габриел Агбонлахор 14'
Джеймс Милнър дуз. 76'

Хъл Сити:Мат Дюк,Анди Доусън,Пол МакШейн,Ибрахима Сонко,Стивън Муйоколо,Джордж Боатенг,Джеймс Булард,Кевин Килбан(84’Сей Олофинджана)
Том Керни(70’Деиберсон Джовани),Крейг Фейгън(55’Ян Венегор оф Хеселинк)

Астън Вила:Брад Фридъл,Карлос Куейяр,Стивън Уорнък,Джеймс Колинс,Ричард Дън,Ашли Йънг,Джеймс Милнър,Стилиян Петров(84’Стийв Сидуел),Стюарт Даунинг,Крейг Фейгън,Джон Карю(89’Емил Хески,Габриел Агбонлахор(55’Хосмър Алтидор)

<< върни се назад     22 април 2010   11:09