Сампдория препъна Рома в борбата за титлата

Сампдория препъна Рома в борбата за титлата Рома допусна първа загуба от 24 срещи насам, и се прости с първото място в класирането в Серия А. В последен мач от 35-я кръг, „вълците” отстъпиха с 1:2 у дома на Сампдория, и останаха със 71 точки, докато Интер има 73. Самп пък държи четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.
Рома нямаше загуба от октомври 2009, но допусна такава в може би най-решителния момент от първенството. До края на шампионата остават три кръга, като Клаудио Раниери и момчетата му ще трябва да стискат силно палци на градския враг Лацио, който може да ги върне в играта ако победи Интер другата седмица. На Рома предстоят мачове с Парма, Каляри и Киево, а освен с Лацио, „нерадзирути” срещат още Киево и Сиена. Домакините от Рим поведоха в резултата чрез своя капитан Франческо Тоти още в 14-ата минута. Пацини донесе успеха на гостите с два гола съответно в 52-ата и 85-ата минута. Така Сампдория зае 5-о място в класирането, а Рома остана на 2 зад лидера Интер. В оставащите минути Рома така и не успя да стигне до гол. Това бе първи успех на Самп като гост на Рома от 1996 г. когато генуезците биха 4:1.

Рома - Сампдория 1:2