Ливърпул приближи Челси до титлата

Ливърпул приближи Челси до титлата Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Съндърланд в тежкото си гостуване на "Стейдиъм ъф Лайт" и така се доближи отново на точка от лидера в класирането Челси кръг преди края на шампионата. Единственото попадение за шампионите реализира Луиш Карлуш Нани в 33-ата минута. Тогава той препарира стража на домакините Гордън с плътен диагонален удар. Невероятни пропуски след почивката пък направи капитанът на България Димитър Бербатов, който на два пъти от стопроцентови положения не успя да вкара втори гол за своя тим. Стрелецът бе сменен от своя мениджър сър Алекс Фъргюсън в 74-ата минута, който включи на негово място халфа Майкъл Карик.Първата част бе изключително интересна с по няколко положения и пред двете врати, като превес имаха гостите. Райън Гигс удари гредата зад Крейг Гордън с техничен удар извън наказателното поле, а Уейн Рууни предизвика отлично спасяване от страна на шотландския страж. Стед Малбранк пък можеше да открие за "черните котки", но ударът му извън наказателното поле бе отразен от Ван дер Сар, който изби в корнер.

Челси е на един ход от титлата във Висшата лига, след като удари Ливърпул като гост с 2:0 и записа шеста победа в шест мача срещу отборите от топ четири този сезон.

Лондончани обаче надали можеха да се надяват на по-удобен "гранд" за решаващ сблъсък, тъй като Ливърпул няма за какво да се бори повече и излезе на своя "Анфийлд" психически покосен и физически уморен след отпадането на полуфиналите в Лига Европа от Атлетико Мадрид по-рано тази седмица.

В този момент дойде и моментът на Нани, който завърши страхотна комбинация на висока скорост на Ман Юнайтед и с диагонален удар откри резултата. Бербатов, Рууни, Гигс и Флетчър "скриха топката" на отбраната на домакините и изведоха португалското крило на шампионите, който с плътен удар покрай

През втората част Бербатов бе в центъра на вниманието на "Стейдиъм ъф Лайт", след като именно пред него се откриха най-чистите положения за гостите. Той обаче не успя да се възползва от тях и да удвои преднината на "червените дяволи", като и двата му пропуска бяха наистина фрапантни. В първия случай Бербо не успя да уцели вратата от непосредствена близост, само на два-три метра от рамката вдясно от нея. При втората ситуация, той надскочи бранителите на гостите, за да засече центриране отляво, но прати топката над гредата.

До края на мача домакините опитваха да стигнат до реми, но по-скоро можеше да бъдат наказани от контрадействията на Ман Юнайтед. Удар на Майкъл Карик бе избит от голлинията от бранител на домакините, а пред вратата на Ван дер Сар се стигна само до няколко разбърквания и изсипани топки.

Ливърпул - Челси 0:2

0:1 Дрогба (33)
0:2 Лампард (54)

Ливърпул: Рейна, Масчерано, Кирякос, Карагър (57, Аяла), Агер, Джерард, Лукас, Макси (43, Бабел), Акуилани (77, Н'гог), Бенаюн, Каут

Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, Ашли Коул, Лампард, Балак, Малуда, Калу (88, Жирков), Дрогба, Анелка (90, Джо Коул)

<< върни се назад     02 май 2010   23:40