Байерн за 22-ри път шампион на Германия

Байерн за 22-ри път  шампион на Германия Отборът на Байерн Мюнхен спечели гостуването си на Херта Берлин с 3:1 в 34-ия последен кръг от сезона в Бундеслигата и стана шампион на Германия за 22-и път историята си.

Българският национал Валери Домовчийски не бе включен в групата за мача на домакините и не успя да помогне на тима си, който следващия сезон ще играе във Втора Бундеслига.
Така Байерн събра актив от 70 точки и оглави крайното класиране. Втори с актив от 65 точки се нареди отборът на Шалке 04, който днес завърши наравно 0:0 с тима на Майнц 05, който пък се нарежда на девета позиция.

Байерн и Шалке се класират за участие в Шампионската лига, а компания ще им прави третия в крайното класиране - Вердер Бремен. "Бременските музиканти" днес направиха реми 1:1 у дома срещу тима на Хамбургер Шпорт Ферайн.

Клаудио Писаро откри за домакините в 58-ата минута, а в 82-ата Рууд ван Нистелрой оформи крайното 1:1. Тази година "хамбургерите" няма да участват в евротурнирите, след като се нареждат чак на седма позиция в крайното класиране.

В турнира Лига Европа, Германия ще бъде представяна от отборите на Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд. "Аспирините" днес завършиха наравно 1:1 като гости на тима на Борусия Мьонхенгладбах.

Хемлес откри за гостите в 34-ата минута, а в 56-ата Броуверс се разписа за 1:1. Леверкузен заема четвърта позиция в крайното класиране, а Борусия Мьонхенгладбах е едва дванайсти в подреждането.

В същото време петият Борусия Дортмунд загуби с 1:3 гостуването си на Фрайбург. Лукас Бариос откри резултата в полза на гостите в 47-ата минута, но в 60-ата Мохамаду Идрису възстанови равенството. Десет минути по-късно Папи Сисе обърна резултата в полза на Фрайбург, а в последната минута на редовното време отново той оформи крайното 3:1. Домакините успяха да се спасят от изпадане този сезон като заемат 14-а позиция.

Херта Берлин и Бохум със сигурност ще играят във Втора Бундеслига догодина. Днес Бохум отстъпи с 0:3 у дома от тима на Хановер 96. Бругинг (в десетата минута), Ханке (в 24-ата минута) и Пинто (в 45-ата минута) бяха точни за успеха на хановерци. Те се остават в елита заемайки 15-то място, точно над чертата.

Отборът на Нюрнберг пък заема 16-а позиция, която има дава право да се борят за мястото си в Първа Бундеслига. Днес Нюрнберг се наложи с 1:0 у дома над тима на Кьолн, който заема 13-о място в крайното класиране. Единственият гол в мача бе дело на Андреас Отл, който се разписа в 88-ата минута.

ХЕРТА: Дробни, Стейн, Фридрих, Янкер, Сисеро, Рамос, Кобиашвили, Лустенбергер (87 - Гекас), Качар, Пишчек (67 - Еберт), Рафаел;

БАЙЕРН: Бут, Ван Буйтен, Лам, Контенто, Бадщюбер, Рибери (61 - Алтънтоп), Ван Бомел (47 - Пранич), Швайнщайгер, Олич (79 - Клозе), Мюлер, Робен;

<< върни се назад     09 май 2010   09:09