Интер стана шампион на Италия

Интер стана шампион на Италия Интер победи като гост Сиена с минималното 1:0 в мач от последния 38-и кръг на Серия А и стана за пети пореден път шампион на Италия, а това е 18-ата титла в историята на отбора от Милано.Интер може да спечели и требъл, след като победи Рома във финала за купата на Италия, а на 22 май ще играе с Байерн финал в Шампионската лига.Така Интер събра актив от 82 точки, а вторият в подреждането Рома завърши на второто място с актив от 80 точки, след като победиха като гост Киево с 2:0. Головете за "вълците" вкараха Вучинич в 39-ата минута и Де Роси в последната минута на първата част.Сампдория удари у дома Наполи с гол на Пацини в 52-ата минуа и се класира за квалификационния кръг на Шампионската лига, заемайки четвъртото място с 67 точки. Сампдория ще придружи Интер, Рома и Милан в Шампионската лига догодина. Генуезците завършиха на четвъртото място в Серия А след победа 1:0 над Наполи в последния кръг. "Моряците" завършиха 2 точки пред петия Палермо, който победи 2:1 като гост Аталанта. Самп приключи с 67 точки, а Палермо остана с 65. Българският нападател Валери Божинов поигра половин час при победата на Парма над Ливорно с 4:1 като влезе в 61-ата минута на мястото на Биабиани, но не успя да отбележи.Палермо надигра изпадналия Аталанта с 2:1 като гост с победен гол в 90-ата минута. Бари победи Фиорентина с 2:0, Катания завърши сезона с успех 1:0 над Дженоа.
В Лига Европа ще участват Палермо, Наполи и Ювентус.Изпаднаха отборите на Аталанта, Сиена и Ливорно.

<< върни се назад     16 май 2010   22:23