Германия разби с 4:0 Аржентина

Германия разби с 4:0 Аржентина Националният отбор на Германия не остави каквито и да било шансове на претендента си за участие на полуфиналите на Световното първенство – Аржентина, надделявайки с категоричното 4:0, в срещата между двата тима от ¼ финалната фаза на Мондиала.
Третия гол в мача отбеляза Арне Фридрих, след добро подаване на Подолски в 74-ата минута, оставило го сам срещу вратаря Ромеро. Шест минути по-рано Мирослав Клозе, се разписа за 2:0, след извеждащо подаване отново на Подолски, а първото попадение, в полза на германците, бе дело на Томас Мюлер, открил резултата още в третата минута. Той се разписа с глава, след центриране на Швайнщайгер и не особено умела намеса на вратаря Ромеро. Две минути преди края Клозе окончателно отказа аржентинците, вкарвайки втория си гол в мача, оформяйки и крайното 4:0.
В 36-ата минута гол на Игуаин бе отменен, поради засада, като при повторенията се видя, че решението на рефера бе правилно. Малко преди това голмайсторът Мюлер получи официално предупреждение, което го извади от редиците на отбора, за участието на Германия на полуфиналите.
Срещата се игра на ст. „Грийн Пойнт” в Кейптаун, а за главен съдия бе назначен Равшан Ирматов от Узбекистан.
Досега двата тима се бяха срещали общо 18 пъти. Южноамериканците имаха 8 победи и 5 равенства.
В ранглистата на ФИФА тимът на Диего Марадона бе на 7-мо място, докато Германия се намираше с една позиция по-напред.
Бундестимът ще срещне на полуфинал победителя от двубоя между Парагвай и Испания, които играят по-късно днес.

АРЖЕНТИНА - ГЕРМАНИЯ 0:4
0:1 Мюлер (3), 0:2 Клозе (68), 0:3 Фрирдих (73), 0:4 Клозе (89)

АРЖЕНТИНА: 22.Серхио Ромеро, 15.Никола Отаменди (70 - 23.Хавиер Пасторе), 4.Николас Бурдисо, 2.Мартин Демикелис, 6.Габриел Хайнце, 14.Хавиер Масчерано, 7.Анхел ди Мария (75 - 16.Серхио Агуеро), 20.Макси Родригес, 10.Лионел Меси, 11.Карлос Тевес, 9.Гонсало Игуаин

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 20.Джером Боатенг (72 - 2.Марсел Янсен), 8.Месут Йозил, 7.Бастиан Швайнщайгер. 6.Сами Кедира (77 - 18.Тони Кроос), 13.Томас Мюлер (84 - 15.Пьотр Троховски), 10.Лукас Подолски, 11.Мирослав Клозе

Кейптаун, "Грийн Пойнт"
Съдия: Рашван Ирматов, Рафаел Илясов (Узбекистан), Багхадир Кочкаров (Казахстан)
Жълти картони: Отаменди, Масчерано (Арж), Мюлер (Гер)

<< върни се назад     04 юли 2010   00:58