Испания победи Парагвай с 1:0

Испания победи Парагвай с 1:0 Испания победи с 1:0 в ¼ финалния си двубой от Световното първенство тима на Парагвай, след попадение на голмайстора на състава Давид Вия. Той откри резултата в 83-ата минута на срещата, след удар на Педро в гредата и добавка. При нея и шутът на Вия срещна първо лявата, а след това и дясната греда на вратата на Вилар, преди да влезе в нея за 1:0.В началото на второто полувреме и двата тима пропуснаха да реализират отсъдени в тяхна полза дузпи. Първо, в 59-ата минута, Пике фаулира Кардосо и парагвайците получиха право да изпълнят единайсетметров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшият Кардосо, който обаче пропусна да реализира. В ответната атака дузпа бе отсъдена и за Испания, след нарушение срещу Вия в полето на южноамериканския състав. Алонсо отбеляза за 1:0, но съдията реши, че ситуацията трябва да бъде повторена, тъй като е имало състезател в полето, в момента на изпълнението. Във втория си опит футболистът на Реал (Мадрид) пропусна и резултатът се запази 0:0.
Победителят от този сблъсък ще срещне на полуфиналите Германия, която отстрани Аржентина с категоричното 4:0, по-рано днес.

ПАРАГВАЙ – ИСПАНИЯ 0:1
0:1 Давид Вия (83)

Парагвай: 1.Хусто Вияр, 2.Дарио Верон, 3.Клаудио Морел, 7.Оскар Кардосо, 8.Едгар Барето (64-13.Енрике Вера), 11.Джонатан Сантана, 14.Пауло да Силва, 15.Виктор Касерес (84-19.Лукас Бариос), 16.Кристиан Риверос, 18.Нелсон Валдес (72-9.Роке Санта Крус), 21.Антолин Алкарас

Испания: 1.Икер Касияс, 15.Серхио Рамос, 11.Жоан Капдевила, 5.Карлес Пуйол (84-4.Карлос Марчена), 3.Жерар Пике, 16.Серхио Бускетс, 14.Шаби Алонсо (75-18.Педро Родригес), 8.Шави, 6.Андрес Иниеста, 7.Давид Вия, 9.Фернандо Торес (56-10.Сеск Фабрегас)

Йоханесбург, “Елис Парк” - 55 359 зрители
Съдии: Карлос Батрес (Гватемала); Леонел Леал (Коста Рика) и Карлос Пастрана (Хондурас)
Жълти картони: Виктор Касерес, Антолин Алкарас, Клаудио Морел, Джонатан Сантана (Парагвай); Жерар Пике, Серхио Бускетс (Испания)

<< върни се назад     04 юли 2010   01:17