Фиорентина обърна Удинезе в луд мач

Интер удари с 1:0 Юве в дербито

Интер нанесе първа загуба на Юве след седем поредни победи във всички турнири. Нерадзурите спечелиха 1:0 на "Сан Сиро" и ще останат начело в Серия А и след този 13-и кръг. Единственият гол в мача вкара Съли Мунтари в 72-ата минута.Фиорентина постигна седма победа от началото на шампионата в Серия "А", надделявайки над Удинезе с 4:2 в първи мач от 13-ия кръг на Калчото.С успеха си "виолетовите" изпревариха "фриуланите" в класирането, като излязоха на четвърта позиция във временното класиране с актив от 23 точки, колкото има и Наполи.

Фиорентина - Удинезе 4:2
Фиорентина: Фрей, Гамберини, Комото, Варгас, Дайнели, Семиоли (46-Сантана), Донадел (30-Кузманович), Монтоливо (81-Гоби), Мело, Джилардино, Муту

Удинезе: Ханданович, Паскуале (75-Ди Натале), Лукович, Кода, Д'Агостино, Домици, Мота, Инлер, Санчес (86-Куалярела), Пепе, Флоро Флорес

0:1 Флоро Флорес (29), 1:1 Муту (52-дузпа), 2:1 Монтоливо (63), 3:1 Монтоливо (78), 4:1 Джилардино (79), 4:2 Ди Натале (83-дузпа)

22 ноември 2008   23:54