Левски загуби от Аустрия Виена в контрола

Левски загуби от Аустрия Виена в контрола Левски допусна драматична загуба с 1:2 (1:0) от Аустрия Виена в контрола, играна тази вечер на "Франц Хор Щадион" пред 4602 зрители, пише БТА.Двубоят беше официално представяне на 23-кратните шампиони на Австрия преди старта на новия сезон през следващата седмица.Собственикът на "сините" Тодор Батков пристигна на стадиона, за да наблюдава на живо последната проверка на софиянци от лятната подготовка.От трибуните срещата изгледа и бившият вратар на клуба Димитър Иванков, който малко по-рано пристигна на подготовка в Австрия с турския шампион Бурсаспор.Левски започна двубоя с добре организиран в дефанзивен план и постепенно наложи своето превъзходство при владеенето на топката.Възпитаниците на Ясен Петров изненадаха домакините с въображение и сигурност при отиграванията от страна на вътрешните полузащитници Владимир Гаджев и Христо Йовов.
В 26-ата минута Левски откри резултата. "Сините" организираха скоростна контра през центъра, Младенов изчака включването на Дембеле и го изведе умело с хитър пас зад гърба на централните защитници на съперника. Французинът отбеляза хладнокръвно с прехвърлящ удар над Хайнц Линднер.
След почивката "сините" допуснаха пълен обрат, въпреки че контролираха играта през по-голямата част и от второто полувреме.Още в 47-та минута Роланд Линц успя да изравни с глава, след като засече подаване в наказателното поле от фаул.Двубоят вървеше към равенство, но три минути преди края резервата Шакиб Бензукан се подхлъзна в наказателното поле на Левски и не успя да изчисти центриране на Флориан Клайн, топката попадна в краката на Андреас Тифнер и новото попълнение в състава на Аустрия със силен удар оформи крайното 2:1 за домакините.

Аустрия Виена - Левски София - 2:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Гара Дембеле 26, 1:1 Роланд Линц 47, 2:1 Андреас Тифнер 87
стадион: "Франц Хор Щадион": 4602 зрители:

Аустрия: Хайнц Линднер, Александър Драгович, Мануел Ортлехнер, Маркус Зутнер, Петер Хлинка, Флориан Клайн, Златко Юнузович, Юлиан Баумгартлингер, Михаел Лийндл, Роланд Линц, Марко Станкович (Петр Воришек, Шумахер, Георг Марграйтер, Партик Саломон, Андреас Тифнер, Марин Леовац)

Левски: Георги Петков, Дъстли Мюлдер (65-Стефан Станчев), Иво Иванов, Йордан Милиев (80-Шакиб Бензукан), Веселин Минев (46-Димитър Телкийски), Владимир Гаджев, Христо Йовов (85-Лъчезар Балтанов), Дарко Тасевски (60-Георги Христов), Да
ниел Младенов (82-Мариян Огнянов), Жоазиньо, Гара Дембеле (65-Исмаил Иса)