Левски разгроми Дъндолк с 6:0 в първия си мач от Лига Европа

Ясен Петров:И във втория мач ще търсим задължително победа

Левски разгроми Дъндолк с 6:0 в първия си мач от Лига Европа Отборът на Левски започна по най-добрия начин участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. В първи мач от втория предварителен кръг отборът на Ясен Петров се наложи над гостуващия Дъндолк (Ирландия) с категоричното 6:0 и по този начин улесни задачата си за реванша след седмица.
Още в 12-ата минута „сините” излязоха напред в резултата, след като Христо Йовов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и се разписа за 1:0. Пет минути по-късно Даниел Младенов бе изведен от ляво и с диагонален удар от 10 метра покачи на 2:0, а попадението бе и неговото първо за новия му отбор. В 42-ата мин. Гара Дембеле направи резултата класически. Той бе изведен от Дарко Тасевски от дясно, освободи се от двама защитници и с плътен удар вкара първия си гол с екипа на Левски – 3:0. В 46-ата мин, Милиев изведе Младенов зад противниковата защита и вторият бе точен за 4:0. В 85-ата мин. резервата Иса засече центриране на Минев и с глава вкара пети безответен гол. В последната мин. Ленън шутира от далеч, но уцели напречната греда на Георги Петков. В третата минута на добавеното време Гаджев стреля опасно, Чери не изби по най-добрия начин и притичалият Иса вкара за 6:0, с което оформи и крайния резултат. На трибуните на ст. "Георги Аспарухов" бе и собственикът на Левски Тодор Батков, който от месеци не бе гледал официален мач на тима си.

Ето и какво каза старши треньорът на Левски, Ясен Петров бе видимо доволен от успеха на играчите си :
"Искам да благодаря на прекрасната публика за невероятната атмосфера, която създаде тук на стадиона. Играчите ми се забавляваха в този мач, допуснахме и някои грешки, но имаме време да ги изчистим, тъй като подготовката ни продължава", бяха първите думи на наставника след последния съдийски сигнал.

"Предстои ни реванш, но при този резултат вече чакаме следващия си съперник и до края на подготовката ни ще имаме още три мача. Надявам се, че преди старта на първенството ще влезем в още по-добър ритъм", каза още той.

"Няма да отличавам никого, всички се представиха на ниво, колективът е много добър. Доволни сме от резултата в първия двубой", категоричен бе Ясен Петров, след като бе помолен да коментира включването на новите попълнения в тима.

"И във втория мач ще търсим задължително победа. Вторият двубой ще е част от предсезонната ни подготовка", обеща старши треньорът на "сините".

"Радостно е, че новите попълнения се отчетоха с голове, но тези голове са плод на усилията на целия отбор. Не очаквайте от мен да отлича някой отделен играч. За мен най-радващото е, че като колектив днес се представихме добре", подчерта той.
ЛЕВСКИ: 1. Петков - 4. Станчев, 5. Иво Иванов, 14. Минев, 55. Милиев, 17. Д.Младенов, 45. Гаджев, 20. Жоазиньо, 22. Тасевски (Алексанров 65’), 10. Йовов (Балтанов 53’), 39. Дембеле (Иса 78’);
Треньор: Ясен Петров
ДЪНДОЛК: 1. Чери - 2. Кели, 3. Хатсуел, 4. Милър, 5. Брийн, 7. Меър, 8. Гейлей, 9. Кудозович (Макгун 81’), 10. Фен (Ленън 60’), 11. Гейнър, 15. Макгъиган;
Мениджър: Йън Фостър
ЛЕВСКИ - ДЪНДОЛК 6:0
1:0 Христо Йовов (12), 2:0 Даниел Младенов (14), 3:0 Гара Дембеле (42), 4:0 Даниел Младенов (46), 5:0 Исмаил Иса (86), 6:0 Исмаил Иса (90+4)
Снимки: БГНЕС