Съперниците на Левски и Берое в Европа с нови загуби

Съперниците на Левски и Берое в Европа с нови загуби Шведския Калмар допусна първа загуба от три месеца насам точно преди мача срещу българския Левски в Лига Европа. Тимът на Нане Бергстранд допусна да бъде победен на собствен терен с 0:1 от Дюргарден в мач от 16-тия кръг на местното първенство. Това бе първо поаржение на Калмар след серия от 15 мача срещи без загуба във всички турнири. Предишната загуба на отбора бе на 19 април от АИК. Едиснтвеното попадение днес бе дело на Елквист в 79-ата минута. Така отборът заема шеста позиция в подреждането с актив от 22 точки. Калмар приема Левски в четвъртък в първия мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.
Позитивни сигнали за Берое долетяха от Австрия, където съперникът на старозагорци в Лига Европа Рапид (Виена) претърпя нов провал След като преди седмица загубиха на старта от Вакер Инсбрук с разгромното 0:4, днес "зелено-белите" се препънаха на собствен терен срещи Вийнер Нойщад. Гостите изненадващо се наложиха с 2:1 и оставиха Рапид на дъното на класирането без спечелена точка. Показателна за формата, в която се намират футболистите на старши треньора Петер Пакулт е головата им разлика - 1:6.

<< върни се назад     26 юли 2010   11:49