ЦСКА победи Клифтънвил с класическото 3:0

ЦСКА победи Клифтънвил с класическото 3:0 Българският вицешампион ЦСКА стартира с победа участието си в Европа през този сезон. „Червените” надделяха с 3:0 над северноирландския Клифтънвил в среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.
Двубоят, който бе и официален дебют за наставника Павел Дочев се игра на Националния стадион „Васил Левски”, а главен съдия бе Гедиминас Мазейка от Литва.
Първата опасност в мача се откри пред българите още в 5-ата минута. След добър пробив на Тонев отдясно, Руи Мигел пропусна да открие резултата от около 6 метра.
В 9-ата минута, след добро центриране от корнер и неразбирателство в защитата на гостите, Павел Виданов успя да открие резултата на стадион „Васил Левски”.
В 40-ата минута на срещата, най-активният в състава на ЦСКА Александър Тонев изведе Руи Мигел сам срещу вратаря на Клифтънвил. Португалецът обаче не успя да насочи добре топката и ударът му мина встрани от вратата.
През второто полувреме на двубоя, футболистите на Павел Дочев отбелязаха два гола в рамките само на 1 минута игра. Първо в 72-ата минута, след добра комбинация между Димитър Илиев и Маркиньос, бразилецът отбеляза за 2:0. Само 60 секунди по-късно Румен Трифонов прехвърли технично вратаря на северноирландците и направи резултата класически.
5 минути преди края на редовното време, гостите останаха с 10 човека на терена. Стивън Гарет получи втори жълт картон от главния рефер за опасно влизане срещу Караджов.

ЦСКА – Клифтънвил 3:0
1:0 Виданов (9), 2:0 Маркиньос (72), 3:0 Трифонов (74)

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 4.Костадин Стоянов, 24.Александър Тонев (70 - 3.Томи Костадинов), 5.Тодор Янчев, 18. Борис Галчев (85 - 21.Коста Янев), 8.Румен Трифонов, 10.Руи Мигел (57 - 14.Руи Мигел), 28.Маркиньос

Клифтънвил: 1.Джон Конъли, 3.Роан Сканел (76 - 18.Кириън О'Конър), 4.Бари Холанд, 6.Киърън Донахи, 8.Джордж МакМълан, 9.Крис Сканел, 10. тивън Гарет, 11.Питър Хътън, 14.Киърън Калдуел, 16.Лиъм Бойс