Йънг Бойс елиминира Фенербахче в Истанбул, молдовският Шериф Динамо в Загреб

Шампионска лига: Резултати от реваншите вчера

Йънг Бойс елиминира Фенербахче в Истанбул, молдовският Шериф Динамо в Загреб Голямата изненада стана в Истанбул, където притежателите на доста висок рейтинг Фенербахче загубиха пред собствената си публика на стадион „Шюкрю Сарачоглу” с 0:1 от швейцарския Йънг Бойс. След 2:2 в първия мач, решаващ за победата се оказа голът на нападателя Анри Биенвену в 40-ата минута. В началото на второто полувреме руският арбитър Алексей Николаев показа втори жълт картон на полузащитника на домакините, словака Мирослав Стоха и „фенерите” останаха с човек по-малко на терена. До края на мача възпитаниците на Айкут Коджаман така и не успяха да отбележат гола, който ги класираше нататък в турнира.
Йънг Бойс не са сред поставените отбори, така че в следващия кръг може да срещнат Зенит, Динамо Киев или португалския Брага. Вероятни съперници са още Сампдория и Оксер, които се включват в квалификациите от следващия кръг.

На стадион „Максимир” в Загреб молдовският Шериф Тираспол завърши наравно 1:1 с Динамо и след продължения и дузпи продължава борбата в квалификациите на Шампионска лига.
Няколко години подред шампионът на Молдова се опитва да влезе в групите на Шампионска лига и сега до успеха остана само една крачка. В следващия кръг ще срещне шампиона на Швейцария, Белгия, Дания, Израел или Чехия. В Загреб, възпитаниците на белоруския специалист Андрей Сосницки откриха резултата още в 16-ата минута чрез сърбина Владимир Волков, но не можаха да опазят предимството. В 55-ата минута Самир изравни от дузпа. Стигна се до продължения и дузпи. Двата отбора изпълниха по 18 наказателни удара, когато бразилецът Додо пропусна за домакините, а Артьом Хачатуров отбеляза за „шерифите”. На вратата на Динамо липсваше опитния титуляр Томислав Бутина, на негово място пазеше Филип Лончарич.

Резултатите от реваншите в третия квалификационен кръг на Шампионската лига (в скоби е общият резултат от двата мача):

ХИК Хелзинки (Финландия) – Партизан Белград (Сърбия) 1:2 (1:5)*
Зенит Санкт Петербург (Русия) – Униреа Урзичени (Румъния) 1:0 (1:0)
Копенхаген (Дания) - БАТЕ Борисов (Беларус) 3:2 (3:2)
Жилина (Словакия) – Литекс Ловеч (България) 3:1 (4:2)
Базел (Швейцария) – Дебрецен (Унгария) 3:1 (5:1)
Лех Познан (Полша) – Спарта Прага (Чехия) 0:1 (0:2)
Фенербахче (Турция) – Йънг Бойс (Швейцария) 0:1 (2:3)
Ред Бул Залцбург – Омония Никозия (Кипър) 4:1 (5:2)
Гент (Белгия) – Динамо Киев (Украйна) 1:3 (1:6)
Розенборг (Норвегия) – АИК Стокхолм (Швеция) 3:0 (4:0)
ПАОК Солун (Гърция) – Аякс Амстердам (Холандия) 3:3 (4:4)
Селтик (Шотландия) – Брага (Португалия) 2:1 (2:4)
Динамо Загреб (Хърватия) - Шериф Тираспол (Молдова) 1:1 (2:2) след дузпи 5:6

От вторник:
Апоел Тел Авив (Израел) – Актобе (Казахстан) 3:1 (3:2)
Андерлехт (Белгия) – ТНС (Уелс) 3:0 (6:1)

* Подчертаните отбори се класират за плейофите на Шампионската лига, а победените отиват в Лига Европа, където също ще играят плейоф.

<< върни се назад     05 август 2010   13:38