Дебрецен победи и Литекс

Дебрецен победи и Литекс Кошмарът на Левски - Дебрецен, споходи и шампиона Литекс, който днес отстъпи с 0:2 при гостуването си на унгарския тим в първи плейофен двубой между тези отбои вЛига Европа.Литекс започна много добре двубоя, но не успя да отбележи. Противно на хубавото начало домакините стигнаха първи до попадение. В 22-ата минута Адамо Кулибали реализира за 1:0, след като получи пас от Шекели в наказателното поле и не остави шансове на вратаря на Литекс Урош Голубович. Последваха нови добри минути за българския тим, но Нифлор бе блокиран добре в 26-ата минута и не успя да стреля. В 32-ата минута домакините поведоха с 2:0. След центриране от корнер Лашко засече с глава и простреля Голубович. В 39-ата минута Небойша Йеленкович отправи добър удар към опразнената врата на Дебрецен, но топката излезе в аут. В последните минути на първото полувреме домакините имаха нови два шанса да отбележат след центрирания, но вратарят на Литекс спаси.

ДЕБРЕЦЕН - ЛИТЕКС 2:0
1:0 Адамо Кулибали (22), 2:0 Жолт Лашко (32)

Дебрецен: 31.Миндаугас Малинаускас, 24.Мирсад Миядиноски, 86.Жолт Лашко, 22.Чаба Бернат, 16.Адам Комлоши, 30.Золтан Киш, 33.Йозеф Варга, 55.Петер Шакали, 77.Петер Цвиткович, 11.Петер Кабат, 39.Адамо Кулибали
Резерви: 12.Джордже Пантич, 4.Даян Симач, 7.Тибор Домби, 10.Балаш Фаркаш, 20.Яник Мбенгоно, 21.Форсел Фодор, 29.Ищван Шпицмюлер

Литекс: 1.Урош Голубович, 4.Джемал Берберович, 6.Ивайло Петков, 2.Александър Барт, 5.Михаил Венков, 10.Сандриньо (66 - 9.Светослав Тодоров), 23.Небойша Йеленкович, 8.Том, 17.Георги Миланов, 21.Александър Цветков, 19.Уилфред Нифлор (71 - 7.Христо Янев)
Резерви: 31.Виничиус, 3.Петър Занев, 7.Христо Янев, 9.Светослав Тодоров, 11.Флориан Брату, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов

Стадион: “Вароши”, Нирегихаза
Съдия: Леотиус Трату (Кипър)
Жълти картони: Александър Барт (Литекс)
Червен картон: Александър Барт (Литекс-70)

Снимка: gong.bg

<< върни се назад     19 август 2010   22:42