Интер победи Рома с 3:1 за Суперкупата на Италия

Интер победи Рома с 3:1 за Суперкупата на Италия Отборът на Интер победи тима на Рома с 3:1 в двубоя за Суперкупата на Италия, който се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано и така "нерадзурите" взеха пореден трофей, след като спечелиха Серия А, Купата на страната и Шампионската лига.
Двубоят започна по-добре за столичани, които поведоха в резултата в 21-ата минута. Капитанът на "вълците" Франческо Тоти асистира на Джон Арне Рийзе, който се разписа за 0:1.Едва три минути преди края на първото полувреме "нерадзурите" успяха да възстановят равенството с попадение на бившия игрч на Лацио - Горан Пандев - 1:1.
Чак в 70-ата минута домакините обърнаха резултата в своя полза, след като Диего Милито подаде на Самуел Ето'о и камерунският национал заби топката в мрежата зад Богдан Лобонт за 2:1.Десет минути по-късно тъмнокожият стрелец на Интер отново се разписа, но този път головият пас бе на Уесли Снайдер. Така Ето'о донесе победата и трофея на "нерадзурите".