Хамбургер с първа загуба у дома от 2 г.

Олимпиакос разгроми Бенфика

Хамбургер загуби с 0:1 от Аякс у дома и пропусна шанса да се класира още сега за следващата фаза на Купата на УЕФА. Немците записаха първа загуба на своя стадион в евротурнирите от 2 г. насам. Последното поражение на "АОЛ Арена" бе на 1 ноември 2006 срещу Порто (1:3).
Аякс вкара куриозен победен гол. Реализира го резервата Леонардо в 77-ата минута който стреля, топката направи няколко карамбола в играчи и спря в мрежата.Така Аякс вече има 6 точки от три изиграни мача. Холандците записаха трета победа от 3 мача срещу Хамбургер в историята. Двата отбора играха един срещу друг през 1987 г., като Аякс спечели с 2:0 и 1:0 в онези срещи.
Холандците си тръгнаха щастливи от Германия, а на всичкото отгоре потрошиха и полицията в Хамбург.

Хамбургер - Аякс 0:1

Хамбургер: Рост, Демел, Райнхард, Матийсен, Аого, Яролим, Силва, Олич, Невес (84 Торун), Троховски (68 Питроипа), Гереро (75 Петрич)

Аякс: Фермеер, Ван Дер Виел, Олегер, Фертонген, Фермаелен, Енох (61 Габри), Сулеймани (61 Леонардо), Линдгрен, Кенеди (73 Сно), Суарес, Емануелсон

Голмайстор: 0:1 Леонардо 77

Индзаги класира Милан на 1/16 финал
Филипо Индзаги класира Милан на 1/16 финал за Купата на УЕФА. Супер Пипо вкара изравнителния гол за 2:2 срещу Портсмут в Англия. Росонерите губеха 0:2 до 84-ата минута, но грабнаха скъпоценната точка с попадения на Роналдиньо и Индзаги.

ПСЖ не успя да победи Сантандер в мач от Група А на Купата на УЕФА, след като водеше с 2:0. Парижани откриха резултата в 5-ата минута чрез Матея Кежман. Французите продължиха да атакуват и отбелязаха второ попадение, а негов автор стана Пеги Люндула. Играчите на Сантандер имаха шанс бързо да намалят. В 38-ата минута след центриране централният защитник на ПСЖ Сами Траоре си отбеляза автогол .Второто полувреме започна по-добре за гостите, които достигнаха до изравнително попадение в 55-ата минута, чрез Колса.

Пари Сент Жермен - Расинг Сантандер 2:2
1:0 Кежман (5 мин) ,2:0 Люндула (31),2:1 Траоре (38) автогол,2:2 Колса (55)

ПСЖ: Ландро, Сеара, Траоре, Сако, Арман, Панкрат (71 - Сесеньон), Санкаре (65 мин - Макелеле), Бурилон, Ротен (76 - Хоару), Люндула, Кежман

Сантандер: Родригес, Валера, Гарай, Гонсалес, Маркано, Мунитис, Ласен (65 мин - Люксен), Колса, Серано, Перейра, Чите (79 - Диас)
Жълти картони: Люндула (П), Перейра, Мунитис (С)
Съдия: Краловец (Чехия) ,Стадион: „Парк де Пренс": 30 000

Олимпиакос поведе с гол от съблекалнята на Лучано Галети, в 17-ата минута хвърли в екстаз привържениците на „Георгиос Караискакис" . Тъмнокожият нападател Диого проби през средата на наказателното поле и преодоля Сидней, за да оформи класическото 3:0.
Играчите на Бенфика В 33-ата минута Давид Луиш намали на 1:3. Устремът на Олимпиакос доведе до ново попадение в португалската врата с гол на Белуши. Кошмарът за гостите продължи с пълна пара и през второто полувреме. На гръцкия гранд му бяха необходими едва осем минути, за да се поздрави с пети гол и втори на Диого в мача.
Олимпиакос - Бенфика 5:1
1:0 Галети (1 мин),2:0 Пацацоглу (17),3:0 Диого (23),3:1 Луиш (33),4:1 Белуши (44),5:1 Диого (53)
Олимпиакос: Никополидис, Пантос, Пападуполос, Антцас, Доми, Пацацоглу, Дуду, Галети (58 мин - Лето), Джорджевич, Белуши (75 - Гонсалес), Диого (69 - Ковачевич)

Бенфика: Куим, Макси, Давид Луиш, Сидней, Рибейро, Аморим (59 - Балбоа), Биня, Йебда (75 - Мартинс), Рейес, Нуно Гомеш (55 мин - Урета), Суасо
Жълти картони: Пантос (О), Биня (Б)